01 Aralık 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 180.312
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 30.110
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 190
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.593
Video Haber

Bolu’daki içme suyu problemli!

Bolu’daki birçok köyün içme suyunun problemli olduğunu söyleyen Bolu Belediyesi Eski Başkanı Yılmaz, o tarihlerde bunu söylediğinde olay olduğunu ancak Ankara’nın bu durumu bilmesi halinde ilgililerden ciddi şekilde hesap sorulacağını..

mntyapi banner

Bolu’daki birçok köyün içme suyunun problemli olduğunu söyleyen Bolu Belediyesi Eski Başkanı Yılmaz, o tarihlerde bunu söylediğinde olay olduğunu ancak Ankara’nın bu durumu bilmesi halinde ilgililerden ciddi şekilde hesap sorulacağını söyledi.

Bolu’daki birçok köyün içme suyunun problemli olduğunu söyleyen Bolu Belediyesi Eski Başkanı Yılmaz, o tarihlerde bunu söylediğinde olay olduğunu ancak Ankara’nın bu durumu bilmesi halinde ilgililerden ciddi şekilde hesap sorulacağını söyledi.

Bolu Belediyesi Eski Başkanı Alaaddin Yılmaz yaklaşık 2 yıl sonra Bofsad’a ait Nilüfer Park ev sahipliğinde Bolu Gazeteciler Cemiyeti organizasyonuyla basınla bir araya geldi.

Bolu basınının sorularını yanıtlayan Yılmaz, Seben Gölü’nün suyunun neden çekildiğine ilişkin açıklamalar yaptı.

“GÖLÜN SUYUNUN ÇEKİLMESİNİN AMAÇLARI VAR”

Seben Gölü’nün suyunun çekilmesinin amaçları olduğunu söyleyen Yılmaz, “Seben Gölü’nün suyu çekiliyor, neden? Sıcak havada derenin içinden geçen su kuruyordu ve ziraat yapılamıyordu. Birinci amaç, sıcak havalarda derenin kurumasını engellemekti. İkinci amaç da Seben’de sulanmayan alan kalmamasıydı. Şuan onun için tünelle su alma ağzı açılacak Seben’e su gidecek. Üçüncü amacı Allah korusun orman yangını olursa söndürebilmek içinde. Dördüncü amaç ise turizmdi” dedi.

ANKARA BUNU BİLSE CİDDİ ŞEKİLDE HESAP SORAR”

Seben Gölü’nün yapımı konusunda kendisine sorulan soruyu yanıtlayan Yılmaz, aşama aşama anlattığı gölün yapımı esnasında Bolu’daki birçok köyün içme suyunun problemli olduğunu söyledi. O tarihlerde bunu söylediğinde olay olduğunu belirten Yılmaz, “Alpagutköyü içme suyu problemliydi şuanda da belki Bolu’daki birçok köyün içme suları problemlidir. Eğer Sağlık İl Müdürlüğü’ndeki raporları alırsanız inanamayacağınız kadar yerde içilmesi mahsurlu olan suyu içtiğimizi görürsünüz. Bir tarihlerde bunu ifade ettiğim zaman olay olmuştu. Ama bunları eğer Ankara bilse bu problemleri çözmeyenleri herhâlde çok ciddi yerde hesap çeker ama maalesef herkes bunları hoş görüyor, problem hissetmiyor kendinde” diye konuştu

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL