29 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 168.212
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.281
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 185
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.015
Sağlık

Bolu’nun sağlık kurmayları teyakkuzda!..

Koronanın tüm yurtta olduğu gibi Bolu’da artış göstermesi üzerine Bolu İl Sağlık Müdürlüğü teyakkuza geçti.

Bolu’nun sağlık kurmayları teyakkuzda!..
mntyapi banner

Tüm yurtta olduğu gibi Bolu’da da artış gösteren koronavirüs pozitif vakalar endişeye neden oluyor. Büyükşehirlerde özellikle İstanbul’da alınması gereken ek önlemler konuşulurken Bolu’da da İl Hıfzıssıhha Kurulu’nca tedbirler alınmaya devam ediyor.

Alınan tüm önlemlere karşı en etkili korunma yönteminin kişisel önlemler olduğunu özellikle maske kullanımına, sosyal mesafe kuralına ve hijyene özen gösterilmesi olduğunu belirten yetkililer vatandaşların birebir tedbirlerini ihmal etmemelerini istiyor.

Hayat Eve Sığar uygulamasında ise Bolu’nun son durumu gözler önüne seriliyor. Daha önce uygulamada Sağlık Mahallesi’ndeki artış dikkat çekerken şimdi haritada neredeyse Bolu’nun tamamının vaka durumunun ciddiyetini gösteren kırmızıyla kaplandığı görülüyor.

Artış karşısında rutin değerlendirmelerini sıklaştıran Bolu İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri de Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Emin Demirkol koordinesinde vakaları video konferans üzerinden görüşüyor. Konuya ilişkin açıklama yapan Bolu İl sağlık Müdürü Demirkol, “Halk Sağlığı Başkanlık ekibimiz ve Sağlık İlçe Müdürlerimizle Bolu’daki pandemi mücadelemizin günlük değerlendirmesini yapıyoruz. Yüce devletimizin sağladığı her türlü imkanla bu kutlu mücadeleyi yürüten tüm ekibime ve fedakar sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Onlarla gurur duyalım.
Allah devletimize zeval vermesin, aziz milletimizi muhafaza eylesin. Şafii ismi hürmetine tüm hastalarımıza şifalar versin. Gayret bizden, şifa Allah’tan…” dedi.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL