Böyle çöktü!..

Bolu Belediyesi tarafından Kılıçarslan Mahallesinde yaptırılan yöresel ürünler pazarı inşaatı çöktü. 8 ay önce temeli atılan binada yaşanan çökme nedeniyle ölen ya da yaralanan olmadı.

Böyle çöktü!..
15 Mayıs 2022

Bolu Belediyesi tarafından Kılıçarslan Mahallesine yapılan yöresel ürünler pazarı Cuma günü öğle saatlerinde çöktü. Binayı yapan yüklenici firmanın sahibi Nadir Gürkan Yetkin’de çöken binaya gelerek incelemelerde bulundu. İnşaat çalışmalarında ikinci kısma geçtiklerini belirten Yetkin, “inşaat devam ettiği sırada ikinci kısmına geçmiştik. İki farklı kotta döşeme var. Birinci döşemeyi ramazan ayından önce dökmüştük. Ters kirişlerin betonunu atıp emniyete almak istiyorduk. Tam birleşim noktalarındaki döşeme normal kolondan sıyrılıp olduğu gibi aşağıya indi. Kalıp hatası deniliyor ama diğer yerler olduğu gibi duruyor. Neden kaynaklı? Ciddi bir konsol var ve bizi inanılmaz derecede zorlanıyor. Hasarın ipuçları bu doğrular nitelikte. Bizim sevindiğimiz tek nokta hiç kimse yaralanmadı. Sadece maddi zarar var. Yıkılan bölgeyi temizledikten sonra projeye nasıl devam edeceğimize karar vereceğiz. Bu hatanın tespiti için bilirkişi talep edeceğiz. Durum ortada, daha beton bile atamamıştık” diye konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.