24 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 161.125
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 6.713
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 153
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 3.254
Genel

Bu kadarı da ‘Ayıp ama!..’

Düzce Belediye ekipleri şehrin 16 mahallesinin sokaklarından topladıkları çöplere, çöplerle yazdıkları yazı ile ‘dur!’ dedi. Düzce Belediyesi Temizlik İleri Müdürlüğü, bir haftalık rutin mıntıka temizliklerin de ortaya çıkan 1620 kilogramlık..

Bu kadarı da ‘Ayıp ama!..’
mntyapi banner

Düzce Belediye ekipleri şehrin 16 mahallesinin sokaklarından topladıkları çöplere, çöplerle yazdıkları yazı ile ‘dur!’ dedi.

Düzce Belediyesi Temizlik İleri Müdürlüğü, bir haftalık rutin mıntıka temizliklerin de ortaya çıkan 1620 kilogramlık atıkla yazdıkları ‘AYIP AMA’ yazısıyla farkındalık oluşturarak Düzcelileri çevreye ve sokaklarına sahip çıkmaya daha duyarlı olmaya davet etti.

Müdürlükten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Müdürlüğümüze bağlı ekiplerin, mahallelerimizde rutin mıntıka temizliği çalışmalarında sokak ve caddelerden bir hafta sürecinde topladıkları atık miktarı 1620 kg’dır. Toplanan atıklar sadece 16 mahallemizden toplanmıştır. Yol kenarlarına, sokaklara, kaldırımlara, orta refüj ve yeşil alanlara gelişi güzel atılan atıklar, hem doğayı hem de insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. El birliği ile çevre bilincini ve farkındalığı ortaya koyabilmek için tüm vatandaşlarımızın birer çevre dostu olarak şehrimize katkı sunmalarını istiyoruz.  Evlerimiz gibi şehrimizi de aynı ölçüde koruyalım, temiz tutalım. En azından oluşturduğumuz çöplerimizi çöp kutularına atarak çevrenin temiz olması için uğraşalım. Doğa bizim evimiz. Ekiplerimiz sahada şehrimizin her bölgesinde daha temiz Düzce için çalışmalarına devam edecek”.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL