19 Ocak 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 151.342
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.862
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 164
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 7.905
Bolu

Caddeye 2 bin kişi sınırlaması

Bolu Valiliği İl Hıfzıssıhha Meclisi kararına göre Bolu’nun en işlek caddesi olan İzzet Baysal Caddesi’ne 2 bin kişi sınırlaması getirildi. Ayrıca vatandaşlar birbirlerine 3 metreden daha yakın olamayacak.

Caddeye 2 bin kişi sınırlaması
mntyapi

Bolu İli Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Vali Ahmet Ümit Başkanlığında son toplantısını gerçekleştirdi. Bolu Valiliği’nde gerçekleştirilen toplantıda market, restaurant, lokanta gibi işletmelerin hafta içi ve hafta sonları saat 10 ila 24.00 saatleri arasında çalışabilmelerine karar verilirken, Bolu’nun en işlek caddesi olan İzzet Baysal Caddesi için de yeni kararlar alındı.

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye göre cadde ve sokaklarda sosyal mesafeyi korumak, kalabalık oluşumunu engellemek ve dolayısıyla virüs dolaşımını engellemek amacıyla, İzzet Baysal Caddesi’nde usulüne uygun maskeli olmak ve kişiler arasında en az 3 metre sosyal mesafenin korunması şartıyla aynı anda en fazla 2 bin kişi bulunabilmesine karar verildi.

Ayrıca alınan karara göre, caddede vatandaşların yüz yüze gelmesini engellemek amacıyla İzzet Baysal Caddesi’nde yürüyüşlerin kişinin kendi pozisyonuna göre caddenin sağından yapılacak ve Bolu Belediyesi tarafından da cadde boyunca yürüyüş yönüne uygun işaret ve tabelalar konulacak.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol
semmakbolu

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL