CHP 98 yaşında…

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu; CHP'nin 98 yıldır cumhuriyetin, demokrasinin ve aydınlık bir Türkiye'nin savunucusu olduğunu söyleyerek “ Partimizin 98. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun" dedi.

CHP 98 yaşında…
9 Eylül 2021

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 98. kuruluş yıl dönümünü kutlayarak , "Kurtuluşun ve kuruluşun, dış güçlere boyun eğmeyenlerin, kula kulluk etmeyenlerin partisi, halkın partisi CHP 98 yaşında. Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetten daha önce 9 Eylül 1923 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş ve Cumhuriyetin kurulmasından bu ülke de devrimlerin gerçekleşmesine kadar birçok konuda önemli roller üstlendiği gibi sonraki süreçte ülkenin çok partili sisteme geçmesinde çok önemli bir rol üstlenerek bu ülkeyi demokrasiyle tanıştırmıştır" ifadelerini kullandı. 

CHP'nin Türkiye’yi sosyal demokrasi ile tanıştıran bir parti olduğunu ifade eden Karsu, "Cumhuriyet Halk Partisi,  Türkiye'deki bütün dönüşümlerde imzası olan bir siyasi partidir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk;  “Benim iki büyük eserim var, bunlardan birisi Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi “diyerek aslında Türkiye Cumhuriyetini ve Cumhuriyet Halk Partisini bizlere emanet etmiştir” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi'nin dünün, bugünün ve yarının partisi olduğunu dile getiren Başkan Karsu, açıklamasını şu şekilde tamamladı:

Cumhuriyet Halk Partisi, bir parti olmasının ötesinde savaş meydanlarında kurulmuş olan milli mücadeleyi vermiş olan ve bunun devamında cumhuriyetin, devrimlerin yeniden hayata geçirilmesinde önemli roller üstlenmiş, bu ülke de demokrasi için mücadelesini sürdüren bir siyasi partidir. Partimizin 98.kuruluş yıldönümünü yürekten gururla kutlarken, 98.Yılda Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e bir kez daha şükran ve minnet duygularımızı ifade ediyoruz. Partimizde daha önce genel başkanlık görevinde bulunmuş olan Sayın İsmet İnönü ve Sayın Bülent Ecevit’e bir kez daha rahmet dilerken diğer genel başkanlarımız olan Sayın Deniz Baykal, Sayın Hikmet Çetin, Sayın Altan Öymen’e ise şükranlarımızı sunuyoruz.  Partimizden bugüne kadar belediye başkanlığı, milletvekilliği yapan ve çeşitli kademelerinde görev alan tüm partililerimizi bir kez daha saygı, şükran ve minnetle anıyoruz.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.