"CHP olarak bu olayın takipçisi olmaya devam edeceğiz"

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Yuva köyünde yaşanan zehirlenmelerin gerçek sebebinin bir an önce bulunması gerektiğini söyleyerek, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu olayın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyorum. Burada bir sorun varsa çözüm sürecine katkıda bulunmak istiyoruz. Bugüne kadar olayın gerçek sebebinin bulunamamasını ya da somut bir açıklama yapılmamasını da “düşündürücü” buluyorum” dedi.

"CHP olarak bu olayın takipçisi olmaya devam edeceğiz"
2 Ağustos 2022

Yuva köyünde yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini vurgulayan CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Yuva köyünde yaşayan vatandaşların ne olup bittiğini hâlâ tam olarak anlayamadığını, olup bitenlere tam olarak anlam veremediğini ve çok telaşlı olduklarını tespit ettiklerini söyledi.

Aradan geçen süreçte yapılan açıklamalara baktığımızda vatandaşlarımızın yaşadığı zehirlenmelerin kaynağıyla ilgili, nasıl yayıldığıyla ilgili somut bir gelişme olmadığını gördüklerini ifade eden Karsu; “Öncelikli olarak su kaynaklı olarak açıklanan zehirlenmelerin bugüne kadar net bir şekilde sudan olduğunu belgeleyen bir açıklama ya da ifade de bulunulmaması akla ister istemez bazı şüpheleri getiriyor.  Kurban bayramı sırasında ortaya çıkan zehirlenmelerin bayram öncesinde de hafif şekilde de olsa yaşandığını söyleyen vatandaşlarımız da var. Yuva köyündeki ziyaretlerimizde tam anlamıyla bir kargaşa olduğu, insanların sorunun kaynağı ve sebebini bilmediği için doğal olarak başına gelenlerle ilgili olarak her şeyi düşündüğü yine tespitlerimiz arasında yer aldı. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu olayın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyorum" diye konuştu.
“Burada bir sorun varsa çözüm sürecine katkıda bulunmak istiyoruz” diyen Karsu açıklamasında “Bugüne kadar olayın gerçek sebebinin bulunamamasını ya da somut bir açıklama yapılmamasını ise düşündürücü buluyorum” ifadesini kullandı.
 

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.