29 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 168.212
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.281
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 185
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.015
Siyaset Video Haber

CHP’li Açıkel: Sorun çözemeyen iktidar Atatürkçülere baskı yapıyor

Bolu’ya CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel erken seçim sinyali verdi. Açıkel “Saray rejimi Türkiye’yi taşıyamıyor. Hiçbir sorununu çözemiyor. Çözemediği, tıkandığı her noktada Türkiye’de demokratlara, yurtseverlere, vatanseverlere, Atatürkçülere,..

mntyapi banner

Bolu’ya CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel erken seçim sinyali verdi. Açıkel “Saray rejimi Türkiye’yi taşıyamıyor. Hiçbir sorununu çözemiyor. Çözemediği, tıkandığı her noktada Türkiye’de demokratlara, yurtseverlere, vatanseverlere, Atatürkçülere, cumhuriyetçilere baskı yapıyor” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel, partisinin Bolu İl Başkanı Kazım Karsu’yu ziyaret etti. Açıkel ziyarette yaptığı açıklamada Türkiye’nin sorunlarının tıkandığını söyleyerek erken seçimi işaret etti.

“KAYNAKLAR VATANDAŞTAN ESİRGENDİ”

Açıkel, esnafımız ve vatandaşların hak ettikleri yardımın çok önemli bir bölümünü alamadıklarını söyleyerek “Bu tür krizler için bütçede biriktirilen işsizlik sigorta fonu kaynakları başta olmak üzere bu kaynaklar vatandaşımızdan esirgendi. Bir takım kolaylıklar yapılıyor ama herkese ulaşmıyor. Maalesef sicil kaydı bozuk olan, geçmişte ticari borç sıkıntısı içerisine düşmüş olan esnafımız, KOBİ’miz kredilerden yararlanamadı. Bin 168 lira gibi çok düşük bir rakamla geçinmek zorunda kaldı insanlarımız. Milyonlarca üniversite mezunu lise mezunu gencimiz iş aramak için belediyelerimizin kapısını aşındırıyor. İŞKUR kapılarını aşındırıyor. Burada da yeterince kendilerine hükümetten destek olunmadığını görüyoruz. Bu çerçeveden biz birinci elden dinlemek üzere esnafımızın, kobimizin sorunlarını Hakkari’den Edirne’ye, Karst’tan Muğla’ya, Samsun’dan Hatay’a bugünde çok sevdiğimiz gurur duyduğumuz belediye seçimlerini de kazandığımız, belediye seçimlerini kazandıran belediye başkanımız, il başkanımız ve örgütümüz ile birlikte esnafımızın ve kobimizin sorunlarını dinliyoruz. Bu konuda hükümetin alması gereken tedbirlere ilişkin notlarımızı düşüyoruz. Genel başkanımızın esnaf ve kobileri bağlantılı olarak açıklamış olduğu 17 maddeyi kendileriyle paylaşıyoruz” dedi.

SEKTÖRÜN NABZINI TUTACAKLAR

Bolu’ya ilk kez gelmediklerini belirten Açıkel, “Bu ilk ziyaretimiz olmayacak. Önümüzdeki dönemde de ziyaretlerimiz devam edecek. Bolu’da tavukçuluktan yedek parça imalatına, ahşap işçiliğinden tekstile, inşaattan konfeksiyona kadar geniş bir spekturumda üretim yapılıyor. Turizmde hayvancılıkla birlikte çok ciddi bir sektör. Bütün sektörlerin kendilerine göre sorunları var. Bu sorunları birinci elden kaydederek iktidara yürüyüş sürecimizde millet ittifakıyla, tüm dostlarımızla birlikte bu sorunların çözümü için listelerimizi, önerilerimizi hazırlayacağız ve yurttaşlarımızla paylaşacağız” diye konuştu.

SARAY REJİMİ TÜRKİYE’Yİ TAŞIYAMIYOR

İktidarın Türkiye’yi taşıyamadığını belirten Açıkel, “Şu çok açık ki, Adalet ve Kalkınma Partisi, saray rejimi Türkiye’yi taşıyamıyor. Hiçbir sorununu çözemiyor. Çözemediği, tıkandığı her noktada Türkiye’de demokratlara, yurtseverlere, vatanseverlere, Atatürkçülere, cumhuriyetçilere baskı yapıyor. Fakat şu bilinsin, bu iktidar, bu rejim gidici. Türkiye’de emekçilerin, üretenlerden yana iktidarı yaklaşıyor. Bu konuda kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL