CHP'li Türkoğlu kimi aday gösterdi?

CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın'ın bir sonraki yerel seçimlerde partisinin belediye başkan adayı olmasını önerdiğini söyledi.

CHP'li Türkoğlu kimi aday gösterdi?
31 Mart 2021

Muhtarlar Derneği’nin Bolu Şubesi'nin Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmen Evi’nde yaptığı Genel Kurulu'nda AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın’ın konuşmasına tepki gösteren CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, Aydın’ın bir sonraki yerel seçimlerde partisinin belediye başkan adayı olmasını önerdiğini söyledi.

"YA TARAF OLURSUN, YA BERTARAF"

CHP'li Türkoğlu, "AKP ve AKP’li Milletvekilleri, Sayın Arzu Aydın’ın ifade ettiği gibi Aziz Milletimizin bütününü kapsayan bir anlayışa sahip değil.  AKP Bolu Milletvekili Sayın Arzu Aydın’ın ifadeleri Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu 'Ya taraf olursun ya bertaraf' cümlesi ve partisinin icraatları ile çelişiyor. Bugün Kamu Kurumlarında her hangi bir işini yaptırmak isteyen vatandaşımıza 'AKP’nin il ve ilçe Başkanlıklarına uğramak, hatta üye olmak zorundasın' denildiğini hepimiz gayet iyi biliyoruz. Bırakın Kamu Kurumlarına alınacak personeli, İŞKUR üzerinden mevsimlik işçi olarak Kamu Kurumlarında çalışacak insanımıza bile AKP’ye üye olmayı şart koşulduğu su götürmez bir gerçek.  Kendisini arayan her Bolulu hemşerimizin telefonuna cevap verdiğini, partisini sormadan, iktidar partisinin milletvekili olduğunu vurgulamadan, partisine üye olmayı şart koşmadan yardımcı olmaya çalıştığını ifade eden Bolu Milletvekili Sayın Arzu Aydın kutluyorum. Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’ın da milletvekilliği sürecinde aynı şekilde çalıştığına tanık oldu. Sayın Tanju Özcan’ın milletvekilliği döneminde Bolu’da yaşayan ve kendisini arayan herkesin sorunu ile ilgilenmesi, her telefona cevap vermesi, Belediye Seçimlerinde farklı partilere gönül veren, üye olmuş yurttaşlarımızdan da oy almasına ve seçimleri büyük bir farkla kazanmasına vesile olmuştur.  Tanju Beyden daha başarılı olduğunu ve Bolu’da yaşayan herkesin milletvekili olduğunu ifade eden Sayın Arzu Aydın’a bir sonraki Yerel Seçimler de partisinin Belediye Başkan adayı olmasını öneriyorum" dedi.

Türkoğlu, "AKP Bolu Milletvekili Sayın Arzu Aydın konuşmasında Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bolu ziyaretinde 'Muhtarlarımıza sekreter verilsin' önerisine de değinerek “… Bakın özel sekreter de verelim ama sorun nerede? Sorun benim Ketenler köyümü bilmeyen ana muhalefet partisi lideridir. Ketenler Köyü'nü bilmiyor. Neden? Oradaki 10-15 haneyi de bilmiyor. Eğer bilse, eğer onun gibi köyler olduğunu, onun gibi mahalleler olduğunu bile, eğer bak muhtarlığın İstanbul’daki büyük şehirlerdeki mahallelerde, Ankara’daki, İzmir’deki büyük şehirlerdeki mahallelerde yapılan muhtarlık olmadığını bir bilse o zaman oralarda özel kalem olmayacak denir…' cümlelerini kurmuştur.  Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Ketenler Köyü'ne gitmedi ama Bolu ziyaretinde Ketenler Köyü Muhtarı Sayın Fikret Özer ile konuştu. Muhtarımızın söylediği cümleleri dinledi, not aldı ve kendi düşüncelerini paylaştı.  Ketenler Köyünün 10-15 hane olduğunu gayet iyi biliyor. Tıpkı AKP iktidarının diplomalı işsizler haline getirdiği milyonlarca genç olduğunu bildiği gibi. Genel Başkanımızın Muhtarlara sekreter önerisinin temelinde sadece muhtarlarımızın iş yoğunluğu yok. Diplomalı işsiz gençlerimize iş olanağı oluşturma umudu var. AKP Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Ketenler köyünü biliyor mu? Bilmiyorum! Ama Sayın Arzu Aydın’ın AKP’nin iktidarda bulunduğu 19 yılda köylümüzü, çiftçimizi bankalara borçlandırıp, üretemez hale getirip şehirler de asgari ücret ile iş arar duruma getirdiğini bilmiyor. Ketenler de kalan o 10-15 hanenin ise belli bir yaşın üzerinde olan, evinden, bağından bahçesinden, tarlasından kopamayan büyüklerimiz olduğunu bilmiyor" diye konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.