Depremdi, seldi derken; nihayet açıkladı...

Ailevi nedenlerden ötürü 1 yıl önce Bolu Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden İsa Özcan, ilk kez girdiği siyasette vatan sevgisinin öne çıkması nedeniyle AK Parti'yi seçtiğini söyleyerek aday adayı olduğunu açıkladı. Bu güne kadar yaptığı hizmet ve yardımları gösteriş yapmaktan ve duyurmaktan kaçındığı için basının karşısına çıkmaya alışık olmadığını söyleyen Özcan'ın heyecanlı olduğu gözlerden kaçmadı.

Depremdi, seldi derken; nihayet açıkladı...
21 Mart 2023

TERCİHİNİ AK PARTİ’DEN YANA KULLANDI

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Özcan siyasetteki tercihini vatan sevgisinin öne çıkmasından ötürü AK Parti’den yana kullandığını söyleyerek, 14 Mayıs’ta yapılması planlanan genel seçimlerde Bolu Milletvekili olabilmek için resmen aday adayı olduğunu açıkladı.

GÖSTERİŞİ SEVMEDİĞİM İÇİN BASINA ALIŞIK DEĞİLİM”

Geçtiğimiz hafta yapacağı basın toplantısı saatinde deprem olması nedeniyle açıklamasını erteleyen İsa Özcan’ın toplantı sırasında heyecanı gözlerden kaçmadı. Yıllardır yaptığı hizmet ve yardımları basına duyurmadığı ve daima gösterişten kaçtığı için basının karşısına da çıkmadığını belirten Özcan, bu nedenle heyecanının mazur görülmesini istedi.

ADAY ADAYLIĞINI RESMEN AÇIKLADI

Özcan, “Biliyorsunuz ki geçen hafta Perşembe günü basın açıklaması yapacaktım. Basın açıklaması sırasında Bolu’muzda bir deprem meydana geldi. Allahlım hiçbir zaman Bolu’muzda ve ülkemizde deprem felaketi yaşatmasın. Biliyorsunuz ki 11 ilimizi vuran deprem ve 2 ilimizde de sel felaketi meydana geldi. Buralarda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine de sabırlar diliyorum. 1992 yılında devlet memuriyet hayatıma başladım.  2003 yılında Bolu Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde görev yaparak Bolu insanına hizmet ettim. Halka hizmet, Hakka hizmettir prensibiyle yediden yetmiş bütün Bolu insanlarına severek, heyecanlı bir şekilde ve ötekileştirmeden sürekli yardımda bulundum ve hizmet ettim. Bu olaylara bir yıl içinde annemin rahatsızlıkları, kanser tedavileri, yaşı da 84 yaşında olduğu için bütün işlerimi gücümü bırakaraktan anneme adadım. Yaşı da yaşlı olduğu için annemin tedavi süreci sonuçlandı. Şuan da yatağa bağımlı olarak hayatına devam ediyor. O da beni gerçekten çok üzüyor. Bilindiği üzere tarihimizin en önemli seçimlerinden bir tanesine adım adım yaklaşıyoruz. 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri, ülkemizin hem bugünkü hem de yarını için büyük önem arz ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonu içerisinde yer alıp inandığım yolda yürüyerek ülkeme ve memleketime hizmet etmek için AK Parti bünyesinde aday adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım. İlk siyasi üyeliğimi de AK Parti’ye yaptım onu da bildiriyim çünkü devlet memuruydum, devlet memurunun siyasetle işi olmaz. Çıkmış olduğum bu kutlu yolda tarafıma gösterilen bu teveccüh, sırtlanmış olduğum yükün sorumluğunu daha da arttırıyor. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize bir kez daha saygılarımı sunuyorum” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.