Durak: "Fitne peşinde koşma"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı İlhan Durak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın MHP'li Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara'ya yönelik eleştirileri üzerine açıklamada bulundu.

Durak: "Fitne peşinde koşma"
27 Şubat 2023

Başkan Özcan’ın her zamanki gibi polemik çıkartarak, siyasi rant sağlamaya çalıştığını belirten Durak, birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bugünlerde, Tanju Özcan’ın her fırsatta toplumu geren ve fitneye sebebiyet veren açıklamalarını şiddetle kınadıklarını söyledi.  
‘FİTNE PEŞİNDE KOŞTUĞU İÇİN GÖREMEZ’
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Osmaniye’yi ziyaretinde yaptığı; “Ben buradan Sayın Bahçeli’ye de çağrıda bulunmak istiyorum. Sayın Bahçeli, Osmaniye Belediye Başkanınız nerede?” ifadesinin üzerine açıklama yapan MHP İl Başkanı İlhan Durak; “Osmaniye Belediye Başkanımız Sayın Kadir Kara, depremin ilk gününden itibaren Belediyenin tüm imkanlarını seferber etmiş, sadece Osmaniye’de değil diğer illere de yardıma koşmuş devletinin ve milletinin yanında yer almıştır. Tanju Özcan ise depremin ilk gününden itibaren devletinden ve milletinden uzak fitne peşinde koştuğu için Osmaniye Belediye Başkanımız Sayın Kadir Kara’yı görememesini gayet normal karşılıyoruz” ifadelerine yer verdi.
‘KARANLIK DÜNYASINDAN KURTULSUN’
Ülkemizin yaşadığı bu ağır felaketin kimin hangi yolda olduğunu bir kez daha gösterdiğini belirten MHP İl Başkanı İlhan Durak; “Bizim yolumuz vatan ve millet yoludur. Bazıların yolu ise fitne ve yalan yoludur. Kalbini fitne ve yalana teslim edenler, vatan ve millet yolunda yürüyenlerin yaptıklarını görmezler. Rabbim'in bildirdiği üzere; Onlar hakikat yolunda, hem sağır, hem dilsiz, hem de kördürler. Hakikati göremezler. Başkan Özcan’da karanlık dünyasında, devlet ve milletin el ele vererek yaptığı çalışmaları, bu üstün gayreti görmemekte direniyor ve inkar ederek iftiralara başvuruyor. Biz kendisini bir kez daha hakikatleri görmeye ve milletinin ve devletin yanında yer almaya davet ediyoruz” dedi.
‘LA FONTAİNE DEĞİL DEDE KORKUT OKUSUN’
Başkan Özcan’ın farklı hayaller peşinden koşmayı bırakıp artık Bolu’ya dönmesi gerektiğini vurgulayan İlhan Durak; “Huzurun ve hoşgörünün başkenti olan Bolumuzu sürekli kavgalarla, tartışmalarla gündeme taşıyan ve bu şehre en büyük zararı veren Tanju Özcan, bu huysuzluğundan bir an önce vazgeçmelidir. Bolu halkı Tanju Özcan’ın yatsı olmadan sönen mumlarından bıkmıştır. Bu saatten sonra Tanju Özcan’a tavsiyemiz, La Fontaine’den masallar  okuyarak hayaller peşinde koşmaktansa Dede Korkut okuyarak bu toprakların yiğitliğini, birliğini ve kenetlenmesini öğrensin. Artık Bolu Belediye Başkanı olduğunun, halka hizmet yapması gerektiğinin farkına varsın. Fitneden, fesattan toplumu ayrıştırmadan vaz geçip, seçim zamanı Bolu halkına verdiği sözleri hatırlasın” cümlelerini kullandı.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.