Eczacılar hastaları sağduyuya çağırdı

Sakarya Eczacı Odası Bolu İl Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada ilaç yokluğunu ve ilaç fiyat farklarını kamuoyuna duyurmak için 27 Kasım'da Ankara ‘da miting yapıldığını ancak şuana kadar bir gelişme olmadığı belirtilerek “​İlaç yokluğunun sebebi eczacı değildir” denildi.

Eczacılar hastaları sağduyuya çağırdı
3 Aralık 2022

Son zamanlarda günden güne artan ilaç yoklukları sebebiyle hastalara ilacın ne eczanede ne de  ilaç depolarında olduğunu belirterek, ilacın bulunmadığını kaydeden eczacılar 27 Kasım’da Ankara2da toplandılar.

Hastaların eczane eczane dolaşarak ilaç aramasına rağmen ilaca ulaşamadıklarını belirten eczacılar, ilaç yokluğunun sebebinin eczacı olmadığını söylediler.

Sakarya Eczacı Odası Bolu İl Temsilciliği’nden yapılan açıklamada “Hastalarımıza ilacınız mevcut değil,depolar da bulunamıyor,diğer eczaneleri dolaşın demek zorunda kalıyoruz. Özellikle nöbetlerde oluşan kuyrukların sebebi bulunmayan ilaçları hasta veya hasta yakınına anlatma çabasının sonucudur. İlaçlarımızı eskisi gibi bulabilsek, tıkır tıkır işleyen nöbetlerimiz hem bizler hem hastalar için kabusa dönüşmeyecektir. İlacını bulmayan hasta ve hasta yakınları diğer nöbetçi eczanelerde de ilaç aradığı için kuyruklar oluşturmaktadır.Bunun sebebi eczaneler değildir.Halkımızı bu konuda sağduyuya çağırıyoruz.

Bizler de eczanelerimizde her gün boğuştuğumuz ilaç yokluğu nedeniyle hakarete varan sözlere maruz kalmak istemiyoruz” denildi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.