Ekmeğe, pideye zam!

Ramazan ayına sayılı günler kala ekmeğe ve pideye yüzde 12 oranında zam geldi. Oda'dan yapılan açıklamada piyasada yapılan ortalama yüzde 40 oranındaki zamlara karşın bu zammın fırıncı esnafını kurtarmadığı belirtildi. Oda Başkanı Abak, “İflasın eşiğindeyiz” dedi. Zam, Nisan ayının başından itibaren yürürlüğe giriyor.

Ekmeğe, pideye zam!
31 Mart 2021

EKMEĞE, PİDEYE YÜZDE 12 ZAM

Ramazan ayı öncesi ekmeğe ve pideye zam geldi. Yüzde 12 oranında yapılan zamma göre 210 gram ekmek 1.75 kuruş, 750 gram köy ekmeği 6 lira, 350 gram pide 4 lira oldu.

“İFLASIN EŞİĞİNDEYİZ”

Bolu Lokantacılar, Pastacılar, Kasaplar ve Fırıncılar Odası Başkanı Murat Abak zammın fırıncı esnafını kurtarmadığını ve esnafın iflasın eşiğinde olduğunu belirterek “Şartları çok zorladık. Biz de istemezdik zam yapmayı ancak Düzce’de ekmek uzunca bir zamandır 2 liradan satılıyor. Malum her şey zamlandı. SGK prim ve asgari ücreti, Bağkur primleri, elektriğe, doğalgaza, una, mayaya her şeye zam geldi. Bu zamlar da ortalama yüzde 40 civarında. Biz tüm olanakları zorladık ve bizi kurtarmayan bir zam yaptık. Yüzde 23’lük zam yarından itibaren uygulamaya geçecek” diye konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.