Esnaf lambalara ve varillere anlam veremiyor?

İzzet Baysal Caddesi'nde Şemsiyeli Sokak olarak bilinen ancak şimdilerde kablolara dolaşmış lambaların asılı olduğu sokağın başına saksı niyetine konan varillere vatandaş da esnaf da anlam veremiyor. Esnaf sokağın eski haline getirilmesini isterken, araçların da sokağa girişlerinin önlenmesini bekliyor.

Esnaf lambalara ve varillere anlam veremiyor?
14 Eylül 2021

İzzet Baysal Caddesi’nin akıllarda kalan Şemsiyeli sokağında şimdilerde kablolara dolaşan ve yanmayan lambalar ile konserve kutusunu andıran varillere konan ağaçlar konuşuluyor. 

ŞEMSİYELİ SOKAĞI GERİ İSTİYORUZ”

Bir süre önce renkli şemsiyelerin çıkarılarak, lambaların takıldığı sokakta esnaf lambaların elektrik verilmeyen kablolara dolanmış halde durmasından dert yanıyor. Lambaların yanmadığını ve arap saçına dönen kabloların görüntü kirliliği oluşturduğunu söyleyen esnaf, “Bizim şemsiyelerimiz hala duruyor, onları takmak istiyoruz. Önceden burası  ‘Şemsiyeli Sokak’ diye biliniyordu, bir özelliği vardı. Şimdi ise baksanıza kablolara dolanmış yanmayan lambalar var. Bu kablolara elektrik bile vermedi SEDAŞ” diyerek Bolu Belediyesi’nin sokağı yeniden renkli şemsiyelerle donatmasını istiyor. 

HANGİ AKLA HİZMET BU VARİLLERİ KOYDU?”

Sokağın başına konan varillere de anlam veremediklerini söyleyen esnaf, “Bu variller ne? Konserve kutusu gibi… Ne amaçla kondular buraya? Bu tenekeleri sokağın başına hangi akla hizmet koydu hiç anlamıyoruz” diyerek çam ağaçlarının varillere konmasına tepki gösteriyor.

“BETON SAKSILARI ÇEKİP ARAÇ SOKUYORLAR”

Sokağa beton saksılar konmasına rağmen, saksıların yerinden çekilerek sokağa araç sokulduğunu belirten esnaf, sokağın trafiğe kalıcı bir çözümle kapatılmasını da istiyor.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.