24 Ocak 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 152.758
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.856
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 144
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.811
Sağlık

Evde kalmak işe yaradı

Kısıtlamaların 6. haftasında kıpkırmızı olan korona haritası gittikçe yeşermeye başladı.

Evde kalmak işe yaradı
mntyapi

Bir yılı aşkın süredir dünyayı, ülkeyi ve Bolu’yu etkisi altına alan koronavirüs salgını kısıtlamaların arttırılmasıyla etkisini kaybetmeye başladı.

Türkiye’de 6 haftadır uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının Sağlık Bakanlığı korona tablosunda (https://interbolutv.com/korona-virus-detay/) işe yarıldığı görüldü. Bolu’da da Hayat Eve Sığar uygulamasındaki koronavirüs yoğunluğunu gösteren ve haftalar önce kıpkırmızı görüntüsüyle ürküten harita gittikçe yeşile dönüyor. Haritada korona önlemleri kapsamında alınan sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde virüs vakalarının artışını gösteren kırmızı renk, Bolu’da da yoğun şekilde kendisini gösterirken kısıtlamaların 6. Haftasında uygulanan 56 saatlik evde kalmanın haritada vakaların yeşile dönmesine neden olduğu ortaya çıktı.

Cuma akşamları saat 21ç00’de başlayıp pazartesi sabahı saat 05.00’e kadar devam eden sokağa çıkma kısıtlamasında bakkal, kasap, manav ve market gibi ticari yerlerin açık olmasına ve saat 17.00’ye kadar vatandaşların evlerine yakın yerlerden yaya olarak alış veriş yapmalarına izin veriliyor. Bu süre içerisinde polis ve jandarma uygulamalarını sürdürerek yasağa riayet etmeyenlere para cezası kesiyor.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol
semmakbolu

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL