01 Aralık 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 180.312
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 30.110
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 190
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.593
Bolu

Fatih Metin Bolu’ya gönderdi

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olduktan sonra Bolu’ya yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Fatih Metin, Bolulu çiftçilerin yem bitki ihtiyacı için Bolu’ya yüzde 75 hibeli 35 ton yem bitki tohumu gönderdi.

Fatih Metin Bolu’ya gönderdi
mntyapi banner

Tarım anlamında Bolu’ya yapılan yatırımlarda büyük artış görülürken, Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bolulu çiftçilerin yem bitki ihtiyacı için Bolu’ya yüzde 75 hibeli 35 ton yem bitki tohumu gönderdi.

“ÇİFTÇİLERİMİZ İSTEYECEK BİZ YAPACAĞIZ”

Bakanlığın yürüttüğü yem bitkilerinin üretiminin geliştirilmesi kapsamında Bolu’da çiftçilere dağıtılmak üzere gönderilen 35 ton macar fiği ve yem bezelyesi çiftçilere teslim edildi.

Dağıtılan yem bitkileri tohumlarının maliyetinin yüzde 75’i bakanlık tarafından ödendi. Konuyla ilgili açıklama yapan Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin; “Biz Bolumuza ve Bolulu çiftçilerimize bir söz verdik. Bolu ovasını hep birlikte el ele vererek yeşerteceğiz. Dörtdivan ovasından, Seben Ovasına, Mengen’den, Göynük’e, Kıbrıscık’tan Mudurnu’ya, Yeniçağa’dan Gerede’ye çiftçilerimizin ne ihtiyacı varsa seferber olacağız. Devletimizin desteği, bizlerin gayretiyle Bolu tarımı hak ettiği yere gelecek. Çiftçilerimiz isteyecek biz yapacağız ve Bolu’yu hep birlikte kalkındıracağız” dedi.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL