Gölcük'ün içler acısı hali...

Bolu'nun gözbebeği, Türkiye'nin incisi Gölcük bu bayram da ziyaretçi akınına uğradı.Uzun süredir temizliğı yapılmayan Gölcük'ün içler acısı halini gören ziyaretçiler bu kirli görüntü karşısında hayal kırıklığına uğradı.

21 Temmuz 2021

Bolu merkeze 13 km uzaklıkta bulunan Gölcük Tabiat Parkı, her hafta sonu, her bayram ve her mevsim büründüğünü doğal güzellikle tatilcilerin tercih mekanı oluyor.
Sahip olduğu doğal güzelliği, bitki örtüsü, zengin ormanı ve göl kıyısındaki konuk evi ile kartpostalları aratmayan  Gölcük, bu bayramda da ziyaretçi akınına uğradı.
Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen otomobiller tüm otoparkı hınca hınç doldururken, ziyaretçiler de doldurdukları piknik alanlarında mangal keyfinin tadını çıkardılar.
Gölcük'ün tadını çıkarmak için bulundukları şehirlerden Bolu'ya gelen ziyaretçilerin tepkisini çeken gölün kirli hali hayal kırıklığına uğrattı. Uzun suredir gölün temizlenmediğini gören ziyaretçiler kirlilik karşında tepki göstererek balçık kaplayan gölün neden bakımsız kaldığını sordular. Yıllardır Bolu'ya gelip,  Gölcük'ün eşsiz manzarasıyla dinlendiklerini söyleyen ziyaretçiler, Gölcük'ün bakımsızlıktan çöp ve balçık göle dönüşmüş olmasının hayal kırıklığını yaşadıklarını ifade ettiler. Bolulu ziyaretçiler de Gölcük'ün daha önce hiç bu kadar bakımsız kalmadığını belirterek, belediyeyi göreve davet ettiler.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.