Güneç: AK Parti'den istifa edenler bize geliyor…

AK Parti'nin miadını doldurduğunu belirten Bolu Gelecek Partisi İl Başkanı Özkan Güneç “Tek adam rejimine herkes karşı. Erdoğan'ın değişmesi isteniyor. Erdoğan milleti düşünmüyor, kendi cebini doldurma derdinde” dedi. AK Parti'den istifa edenlerin kendi partilerine kaydolduğunu belirten Güneç; iktidar partisinin Bolu'da muhalefet açığına sebep olduğunu belirterek, seçime kadar bu görevi üstleneceklerini ve seçimlerde Bolu'da da ülkede de iktidara geleceklerini kaydetti.

Güneç: AK Parti'den istifa edenler bize geliyor…
14 Eylül 2021

İnterboluTV’ye konuşan Bolu Gelecek Partisi İl Başkanı Özkan Güneç iktidarın ülke ve Bolu siyasetini eleştirdi. 

“GÜNER SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİREMEDİİ”

Bolu’da yakın geçmişte yapılan kongre ile göreve gelen AK Parti İl Başkanı Suat Güner’in muhalefet sorumluluğunu üstlenmediğine işaret eden Güneç, “Ak Parti Bolu İl Başkanlığı olarak bir bayrak değişimi oldu ancak Sayın Güner esnaf başta olmak üzere sorumluluğunu yerine getirmedi. Esnaftan da bunu bizzat duyuyoruz, takip de ediyoruz. CHP’yi kötülüyor, partileri kötülüyor. Senin esnafın yanında olman lazım, sen Sayın Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı’nın yanındaysan; Erdoğan neden bu durumda? 20 yılın sonunda ülkemiz neden refah seviyesi en üst durumda değil de ekonomik krize doğru gidiyor? Bunun hesabını vermek zorundasın. AK Parti Bolu İl Başkanı olarak görev yapıyorsan bunda senin de bir nebze de olsa katkın var” dedi.

AK PARTİ’DEN İSTİFA EDENLER BİZE GELİYOR”

AK Parti’nin miadını doldurduğunu belirten Güneç, partiden istifa edenlerin Gelecek Partisi’ne geldiklerini belirtti. Güneç, “AK Parti iktidar olduğu için bir kısım onun yanında ama AK Parti’nin oyları git gide eriyor. Hatta AK Parti’den istifa edenler Gelecek Partisi’ne geliyor. AK Parti’nin miadı doldu. Yaptığımız esnaf ve kurum tüm ziyaretlerde Sayın Erdoğan’ın değişmesi isteniyor, demokrasinin gelmesi isteniyor. Tek adam rejimine herkes karşı. Güçlendirilmiş parlamenter sistemin tekrar geri gelmesini istiyorlar.  Yani güçlü meclis güçlü millet yani demokrasi. Ülkemizin demokrasi ile yönetilmesini istiyorlar. AK Parti hükümeti döneminde zengin daha zengin, gariban daha gariban oldu. Kendilerinden olunca fetöcü değil ama karşıdan olunca fetöcü ve terörist olarak söylüyorlar. Bu yanlış” diye konuştu. 

ERDOĞAN ESKİSİ GİBİ DEĞİL”

Kendilerinin de 2016’ya kadar AK Parti’yi desteklediklerini belirten Güneç, Erdoğan’ın günümüzde milletiyle kucaklaşmayan bir lider olduğunu belirtti. Güneç, “Biz de AK Parti’ye 2016’ya kadar destek verdik, vermedik değil. Sayın Erdoğan’ı sevdiğimden dolayı verdim. Ama Sayın Erdoğan eskiden esnafını, milletini kucaklayan Erdoğan’dı, şuan milletinden uzaklaşan, sarayından çıkmayan Erdoğan var. Milletimizi düşünmüyor, hep kendi cebini doldurma derdinde. Kafasına göre atamalar yapıyor, AK Parti’den olunca cahil de olsan memur olarak atanabiliyorsun. Adaletin olmadığı buradan belli. Milletimiz artık erken seçimde Erdoğan’ın gitmesini istiyor” dedi.

GÜNEÇ’TEN ERKEN SEÇİM SİNYALİ…

Erken seçimi işaret eden Güneç, seçime kadar iktidarın Bolu’da üstlenmediği muhalefet görevini yerine getireceklerini ve seçimlerde de Bolu’da da ülkede de iktidara geleceklerini kaydetti. Güneç, “Biz de erken seçimin olacağını düşünüyoruz. 2021’in Kasım ayı ya da 2022 Eylül aylarında kesinlikle olacak. Ekonomik krizin eşiğinde olmamız erken seçimi mutlaka getirecek. Biz de seçime girme hakkımızı kazandık. Seçimlere gireceğiz ve Bolu’dan da mutlaka milletvekili çıkaracağız”” diye konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

3 yorum yapılmış

  • Mehmet Ali (14 Eylül 2021 - 13:44)
    Aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış.
  • Birisi (14 Eylül 2021 - 21:17)
    Aç tavuk kendini darı ambarında sanır. %1 oy alın görelim boyunuzu.
  • Mrt (16 Eylül 2021 - 07:47)