Güner: Meclis üyelerinin tavrını merak ediyorum…

Bolu Belediye Başkanı Özcan'ın açıklamalarıyla şov yaptığını söyleyen Bolu AK Parti İl Başkanı Güner, Özcan'ın bu açıklamaları birlikte seçildiği Belediye Meclis üyelerine danışmadan yaptığını söyleyerek, Meclis toplantısında özellikle CHP'li meclis üyelerinin tavırlarının ne olacağını merak ettiğini söyledi.

Güner: Meclis üyelerinin tavrını merak ediyorum…
28 Temmuz 2021

Sığınmacılarla ilgili yaptığı açıklamayla Türkiye’nin gündemine oturan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a tepkiler gelmeye devam ediyor. 

İnterbolutv’yi ziyaret eden Bolu AK Parti İl Başkanı Suat Güner de Özcan’ın bu açıklamaları ve aldığı kararları birlikte seçildiği meclis üyeleriyle istişare etmeden açıkladığını belirterek, ilk belediye meclis toplantısında özellikle CHP’li üyelerin tavırlarının ne olacağını merak ettiğini belirtti. Güner, “Belediye Başkanlarının sorumlulukları ve yetki çerçeveleri İçişleri Bakanlığınca ve Belediyeler Kanunu’na göre sınırları belirlenmiştir. Belediye başkanları yerelde kendi gündemleriyle alakalı toplumun sosyal hayatını ve beklentilerini kolaylaştırıcı, yoldur, kaldırımdır benzeri hizmetlerin icralarını yapmakla mükelleftir sınırları da budur ama sayın belediye başkanı şov amaçlı bunu yapmaktadır bunu da biliyoruz. ‘Bundan asla geri adım atmayacağım’ söylemini de basından dinledik. Belediye Başkanları, meclis üyeleriyle beraber halktan oy almış insanlardır, yöneticileridir. Belediye Meclis üyeleriyle bunu istişare etmesi ve sonrasında bu açıklamayı yapması gerekir. Meclis üyelerinden bu konuda ses gelmedi. Meclise bu konuyu taşıyacağını söyledi. Merak ediyorum oraya taşıyacağı konu da bizim doğal yaşam kaynağımız su. Su üzerinden bunu yapacağı için bekliyorum meclisteki üyelerden bekliyorum. Kendi üyelerimizle görüşüyoruz ama CHP’li meclis üyelerinden bekliyorum. Doğal yaşam kaynağımız su ile ilgili bu konuda ne söyleyeceklerini. Yani suya 10 kat zam yapınca gitsinler, evet gitsinler ama nereye gitsinler? Esed’in onları niye çağırdığını da biliyoruz. Meclis’te alınacak kararda, hangi üyelerin ne kadar destek vereceğini canlı takip edeceğim ne karar alınacağını bekliyorum. Çünkü asla geri adım atmayacağını söyledi. Ne karar çıkacak merak ediyorum” dedi. 

Özcan’ın bu açıklamayı yapmadan önce sığınmacıların tutumlarında rahatsız edici durumları Valilik’te yapılan İl Koordinasyon Toplantısı’nda dile getirmesi gerektiğini belirten Güner, “‘Sokakta karımıza, kızımıza bakıyorlar, marka giyiyorlar’ diyerek bir rahatsızlık duyuyorsa Valilik koordinesinde her ay yapılan toplantıya katılırsın ve kolluk güçlerinin olduğu bu toplantıda bu konu değerlendirilir ve sonrasında basın açıklaması yapılır. Bu ülke gündemiyle alkaalı gündem oluşturmak için yapılan bir açıklamadır” diye konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.