03 Aralık 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 187.518
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 32.381
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 187
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.190
Genel

Hafta sonları sokağa çıkmak yasaklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada yeni koronavirüs önlemlerini açıkladı. Buna göre hafta sonları saat 10.00 ilâ 20.00 arasında tedarik ve üretim zinciri aksamayacak şekilde sokağa çıkmak yasak olacak.

Hafta sonları sokağa çıkmak yasaklandı
banner

mntyapi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Salgınla mücadelede daha fazla hassasiyet ve katkı beklendiğini belirten Erdoğan yeni önlemleri de açıkladı.

Yeni tedbirler alındığını söyleyen Erdoğan buna göre hafta sonları saat 10.00 ilâ 20.00 saatleri arasında tedarik ve üretim zinciri aksamayacak şekilde sokağa çıkmanın yasak olacağını belirtti. Erdoğan okulların yıl sonuna kadar online öğretime devam edeceğini de belirtirken kıraathanelerin bir süre daha kapalı tutulacağını kaydetti.

Erdoğan ayrıca, tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edileceğini, halı sahaların faaliyetlerine ara verileceğini ve 65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edileceğini söyledi.

Alınan yeni önlemlerde sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yılsonuna kadar kapalı kalacak, alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak.

Kamu ve özel sektördeki esnek mesai düzenine ve mesai saatlerinin yoğunluk oluşturmayacak şekilde belirlenmesine hassasiyet gösterilecek.

Restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek.

Kıraathanelerin faaliyetlerine bir süre ara verilecek.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL