24 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 161.125
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 6.713
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 153
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 3.254
Yazarlar

Herkese Merhabalar

Merhabalar,  Bu sizinle ilk buluşmamız olmasından dolayı adettendir diyerek kendimi tanıtarak başlamak istiyorum, Zira adeti yerine getirmek lazım.. Efendim bendeniz 32 yaşındayım. Evliyim. Minik bir Kız babasıyım :). Boluluların Seben..

Herkese Merhabalar
mntyapi banner

Merhabalar, 

Bu sizinle ilk buluşmamız olmasından dolayı adettendir diyerek kendimi tanıtarak başlamak istiyorum, Zira adeti yerine getirmek lazım..

Efendim bendeniz 32 yaşındayım. Evliyim. Minik bir Kız babasıyım :). Boluluların Seben Cumhuriyeti dediği, elmasıyla meşhur küçük ilçesinde dünyaya geldim. Babamın görevi gereği de ilçe ilçe tüm Boluyu gezdim. Babamız emekli olunca yolumuz 2003 yılında Merkeze düştü, O gün bugündür de Bolu Merkezde yaşamaktayım.

Çocukluk yıllarımdan bu yana iki şeye merakım vardı. Futbol (ki her erkek çocuğun oldu gibi özellikle bizim gibi 90’lar neslinin) ve Bilgisayar. 

Tahmin ediyor olacağınız gibi Ben bilgisayar tarafını seçtim. 

İçimdeki merak beni hep bilgisayar konusunda araştırmaya sürekli okumaya ve yeni şeyler öğrenmeye itti. İçimdeki öğrenme açlığı öğrendikçe artıyordu. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen ve belli seviyede şeyleri başarmış olmama rağmen o açlık hala ilk günkü gibi. Yeni bir şey yaptığım zaman yada yeni bir Teknolojiyi öğrendiğim zaman hala ilk günkü gibi heyecanlanıyorum..

1996 yılından bu yana aktif olarak Bilgisayar ve internet Dünyası içerisindeyim. Kontörlü internet dönemini de, Hızlı internet dönemini de, Velhasıl Türkiye’nin bugüne kadar yaşamış olduğu bütün internet ve teknoloji dönemini aktif olarak içerisinde yer alarak yaşadım. 

Bilgisayar ve yazılım Dünyası bana hem Bolu’ya hem de Vatanımıza hizmet etme şansı verdi. 2005 yılından 2009 yılına kadar Microsoft, Cisco gibi Dev firmaların Uluslararası pek çok sertifikasını alarak Eğitmenlik seviyesine kadar yükseldim. 2009 ila 2014 yılları arasında Bolu Belediyesi’nde görev aldım. 2014 yılında ise yeniden sahalara geri döndüm. Şimdilerde alanında en iyiler arasında olan özel bir firmada Siber Güvenlik Uzmanı olarak görev yapmaktayım.

2015 yılından bu yana Başta Abant İzzet Baysal Üniversitesi olmak üzere Pek çok üniversitede Yazılım ve Siber güvenlik alanında konuşmalar yaptım ve eğitimler verdim. 50 ‘den fazla Teknik makale yazdım. Şimdilerde YouTube kanalımda yine aktif olarak Genç arkadaşları bilgilendiren ve Teknik konuları anlatan eğitim içerikleri yapıyorum. 

Bilişim ve teknoloji çok zor ve çok yenilikçi bir alan. Hatta belki de dünyada en çok kendini yenilemesi gereken kişilerin teknolojiyle, Bilişimle uğraşan kişiler olduğu söylenebilir. Bu zor ve ateşli alanda öğrenmek hiç bitmiyor. Ben de sürekli yeni şeyler okuyor ve yeni şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Bu köşede de özellikle ebeveynlere ilgilendiren konular anlatmaya çalışacağım. Çocuklarımızı gençlerimizi internetteki tehlikelerden nasıl koruruz gibi konulardan da, Çocuklarda Kodlama öğrenmenin faydalarından da, hayatımıza dokunan teknolojilerden de bahsediyor olacağım.

Bir sonraki yazımda Küçük yaştaki çocuklarda kodlama eğitiminin ne kadar önemli olduğundan ve aslında bu Kodlama mevzusunun yanlış bilinenlerinden bahsedeceğim. 

O zamana kadar kendinize iyi bakın.

Görüşmek üzere.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL