İl Başkanı kim olacak?

Geçtiğimiz günlerde sağlık nedenlerinden ötürü Genel Merkez'e istifasını veren Bolu CHP İl Başkanı Kazım Karsu'nun yerine il başkanı olacağı konuşulan Türkoğlu ve Çıngı arasında karar günü geliyor.

İl Başkanı kim olacak?
25 Aralık 2022

Bolu CHP İl Başkanı Kazım Karsu geçtiğimiz günlerde sağlık nedenlerinden ötürü CHP Genel Merkezi'ne istifasını vermişti. Karsu'nun yerine önerilen 2 isim arasında ise Genel Merkez tarafından bu Pazartesi (26 Aralık) günü karar verileceği tahmin ediliyor.

Karsu'nun yerine önerilen geçmiş dönem il başkanlarından ve çeşitli dönemlerde milletvekili aday adayı olan İş İnsanı Cahit Çıngı'nın ve hala Merkez İlçe Başkanı olarak görevine devam eden Ersan Türkoğlu arasında bu Pazartesi (26 Aralık) günü karar verilmesi bekleniyor.

TÜRKOĞLU ADAY ADAYI OLURSA KOLTUK ÇINGI'YA KALACAK

Sürecin başında il başkanlığı için Genel Merkez'e önerilen bir diğer isim olan Bolu CHP İl Kadın Kolları Başkanı Zuhal Toker Işın milletvekili aday adayı olması nedeniyle koltuğu bu 2 isme bırakmıştı. Ancak il başkanlığı için Ankara'da ismi Çıngı ile birlikte konuşulan Türkoğlu'nun milletvekili aday adayı olması da muhtemel görünüyor. Bu durumda Ersan Türkoğlu'nun milletvekili aday adayı olması halinde koltuk Cahit Çıngı'ya kalmış olacak. 

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.