İlçelere doğalgaz müjdesi

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü ile Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak'ın girişimleri neticesinde doğalgazı olmayan ilçelerimiz; Mengen'e 2022'de, Mudurnu'ya 2023'te Göynük'e 2023'te, Seben'e 2023'te ve Kıbrıscık'a 2026'da doğalgaz ulaştırılacak.

İlçelere doğalgaz müjdesi
21 Ocak 2022

“BÜTÜN İLÇELERİMİZ DOĞALGAZ KONFORUNA ERİŞECEK”

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü ile Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak, kente bağlı ilçelerin tamamına doğalgaz verilmesine ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Bakan Başdanışmanı Yüksel Coşkunyürek ile Ankara’da bir görüşme gerçekleştirildi.

HANGİ İLÇEMİZE HANGİ TARİHTE DOĞALGAZ VERİLECEK?

Söz konusu görüşmede doğalgazı olmayan Göynük, Kıbrıscık, Mengen, Mudurnu ve Seben ilçelerine doğalgaz ulaştırılması konusu netleştirildi. Buna göre; Mengen’e 2022’de, Mudurnu’ya 2023’te Göynük’e 2023’te, Seben’e 2023’te ve Kıbrıscık’a 2026’da doğalgaz verilmesi planlanıyor. Geçici LNG (sıvılaştırılmış doğalgaz) / CNG (sıkıştırılmış doğalgaz) yöntemiyle verilecek doğalgaz ile yakın zamanda bütün ilçelerimiz doğalgaz konforuna kavuşacak.

“BÜTÜN HALKIMIZ DOĞALGAZ KONFORUNA ERİŞECEK”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, “Bütün halkımızın daha temiz ve daha konforlu bir sistem olan doğalgaza erişmesi hususunda büyük gayret ediyoruz. Buna binaen Milletvekillerimiz ve Merkez İlçe Başkanımız ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez ve Bakan Başdanışmanımız Yüksel Coşkunyürek ile bir görüşme gerçekleştirdik. Söz konusu görüşmede hangi ilçelerimize hangi tarihte doğalgaz verileceği konusunu netleştirdik. Planlanan tarihlerde yapılacak çalışmalar neticesinde Gerede, Yeniçağa ve Dörtdivan’ın ardından Mengen, Mudurnu, Göynük, Seben ve Kıbrıscık’a da doğalgazı ulaştıracağız. Bolulu hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun. Bu hizmetin halkımıza ulaştırılması noktasında büyük emeği geçenEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez’e ve Bakan Başdanışmanımız Yüksel Coşkunyürek’e ve Milletvekillerimiz Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü’ye teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

1 yorum yapılmış

  • ramazan (21 Ocak 2022 - 11:06)
    doğalgazı olan ilçelere aynı sırada 3/5 kilometre yakın köylerede istiyoruz mesala aynı sırada merkeze 3 kilometre alağı sayık yukarı sayık aşağı düğer yukarı düğer köyleri aynı sırada ve birbirine yakın köylerdir