İşte AOP'nin içler acısı hali!..

Atatürk Orman Parkı'nın son hali Boluluların umudunu tüketti. Mezbelelik bir halden yemyeşil bir park alanına dönüştürülerek Boluluların hizmetine sunulan AOP'nin amatörce yapılan yeni düzenlemesi 4 yıldır tamamlanamayınca ortalık inşaat alanına döndü. Bolulular Bolu Belediye Başkanı Özcan'ın 4 yılda tamamlayamadığı çalışmaları 7 ayda bitirip bitirmeyeceğini merak ediyor.

İşte AOP'nin içler acısı hali!..
4 Ağustos 2023

Bolu Belediyesi Eski Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın atıl ve mezbelelik bir alandan 2006'da yemyeşil bir parka dönüştürdüğü Atatürk Orman Parkı'nın bugünkü halini görenler iç çekiyor. Bolulular 4 yılda bitirilemeyen Atatürk Orman Parkı'nın 7 ayda hiç bitirilemeyeceğinden endişe ediyor ve “Başkan madem buraya el atmak istedi, eskiyen bank, yürüme ve bisiklet yolları ile çocuk oyun alanlarının malzemelerini değiştirseydi. Ortada yapılan sadece havuz var ve o da son derece amatörce yapılmış. Bizim paramızla yapılıyor bunlar ama görüyoruz ki o da boşuna olmuş. 4 yıldır bitmeyen bu çalışma, 7 ayda hiç bitmez” şeklinde konuşuyor.

Belediye Başkanı seçildikten sonra kitap haline getirdiği projelerinin içerisinde Atatürk Orman Parkı'nın düzenlemesi olmadığı halde, söz verdiği projeleri yerine getirmek yerine bu yeşil alana el atan Tanju Özcan parkı adeta inşaat alanına çevirdi. Yapılmaya çalışılan çalışmaların amatör ellerde, sistemsiz gerçekleşmesi parkı içinden çıkılamaz hale getirdi.

Parkın Aksa tarafında bulunan toprak yığınları Boluluların park keyfini toz dumana çeviriyor.

Ne için kazıldığı belli olmayan ve 4 yıldır kapanmayan bu yolda vatandaşlar yürümekte zorluk çekiyor.

Havuz dibinde biriken çöpler ise dikkatlerden kaçmıyor. 

Atatürk Orman Parkı'nda gelişigüzel ortalığa konan bu suntalar da vatandaşların yürüme alanlarını kısıtlıyor.

4 yıldır çalışma yapılıyor görünmesine rağmen bir türlü onarılmayan yollarda yürümek bir hayli dikkat istiyor.

Havuz projesinde su altına döşenen brandanın görünmesi çalışmanın son derece amatörce olduğunu gösteriyor.

Parka motosikletle girenleri denetleyecek kimsenin olmaması yayalara zor anlar yaşatıyor.

Vatandaşlar yapılmak istenen parkta önce paslanan çocuk oyun alanı malzemelerinin değiştirilmesi gerektiğini söylüyor. 

Parkta bulunan spor bölümü ise gençler tarafından yetersiz bulunuyor. Spor salonuna gidemeyen gençler için daha profesyonel aletler, vücut gelişimi için barfiks demiri, alçak ve yüksek barlar olmasını isteyen gençler alanda bulunan aletlerin hiçbir işe yaramadığını söylüyor. Gençler bulunan alanın değerlendirilmesi gerektiğini belirtiyor.

Dere kenarına ekilen çam fideleri ise yan atmış durumda, görenlerin içini acıtıyor. Yeşile ve doğaya sahip çıkılması gereken zamanda ekilen çam fidelerinin toprağa tutunamamış olmasına Belediye duyarsız kalıyor.

Parkta bulunan bu ağacı muhtemelen bir kaç yıl sonra göremeyeceksiniz. Havuz ve dere boyunda bulunan ağaçların gövdelerinin dibine dökülen bu taşlar ve çimentonun ağaçları yakın zaman sonra kurutması ne yazık ki kaçınılmaz görünüyor.

Parkta bulunan tuvaletler ise pislik içinde ve tuvaletlerde sifonlar çalışmıyor…

Parkta, çocukların da girdiği derede, yanına deterjanını da alan bu kişi ayaklarını güzelce yıkayabiliyor. Ve bu vatandaşın bu durumunu engelleyecek hiçbir görevli ne yazık ki parkta bulunmuyor.

Parkın kaldırım taşlarının da söküldüğü bu görüntüyü ne yazık ki Belediye yetkilileri göremiyor.

Parkın 4 yıldır tamamlanamayan acemi işi düzenlemesine Bolu Belediyesi bu şekilde imzasını atıyor…

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.