23 Ocak 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 152.758
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.856
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 144
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.811
Siyaset

İttifaka yeni ortak mı geliyor?

Saadet Partisi Bolu İl Başkanı İsa Sayın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta Saadet Partisi ile yaptığı görüşmenin ittifak ortaklığı görüşmesi olup olmadığını açıkladı.

İttifaka yeni ortak mı geliyor?
mntyapi

Saadet Partisi Bolu İl Başkanı İsa Sayın, geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın SP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaretinin kamuoyunda uyandırdığı ‘yeni ortak’ varsayımları hakkında açıklama yaptı.

Ziyaret talebinin Cumhurbaşkanı’ndan geldiğini söyleyen Sayın, Erdoğan’ın da yaptığı açıklamada Asiltürk’ün kendisinin büyüğü ve siyasette tecrübeli bir isim olması nedeniyle bu ziyareti gerçekleştirdiğini belirtti.

Yapılan görüşmenin SP’nin Cumhur İttifakı’na dahil olmasına neden olup olmayacağına ilişkin Sayın, Saadet Partisi olarak yıllardır kutuplaşmanın Türkiye’nin en önemli ve öncelikli sorunlarından biri olduğunu söylediklerini belirterek “Farklı fikir ve görüşlerde olsalar bile her partinin gerektiğinde birbiri ile görüşüp meseleleri müzakere etmesinin gerekli olduğunun altını çiziyoruz. Nasıl ki muhalefet partileri ile görüşüyorsak Sayın Cumhurbaşkanımız ve iktidar partileri ile de gerektiğinde görüşmemiz çok tabiidir. Kutuplaşmanın önlenmesini devamlı dile getirirken bunun aksi bir davranış sergilememiz bizim prensiplerimize aykırıdır. Bu görüşme de bu minvalde değerlendirilmelidir” dedi.

“Kimle görüşürsek görüşelim bizim ilkelerimiz gayet nettir” diyen Sayın, “Bu ilkelerimizden 50 yıldır hiç taviz vermedik, bundan sonra da vermeyiz. Kutuplaşmanın önlenmesi, adaletin kâmil manada temin edilmesi, toplumun hem ahlaki ve manevi hem de ekonomik ve maddi değerlerinin ihya edilmesi, işin ehline verilmesi, yolsuzluk ve rüşvetin önlenmesi, ranta ve borca dayalı değil, üretime dönük ekonomik politikaların benimsenmesi, emperyalist ülkelerin güdümünde değil, şahsiyetli bir dış politika izlenmesi gibi temel konularda asla taviz vermemiz ve hatta pazarlık dahi etmemiz mümkün değildir. Bu konularda Genel Başkanımıza ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanımıza da olan güvenimiz tamdır” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı  terörle mücadelede, FETÖ ile mücadelede, dış siyasette ülkenin menfaatlerini korurken, S400’ler, Doğu Akdeniz meselesinde ve Libya konusunda hiç yalnız bırakmadıklarını söyleyen Sayın, Erdoğan’ı BOP eş başkanı olduğu zaman, Annan Planını uygulamak isterken, yanlış Ortadoğu ve Suriye politikaları konusunda, Türkiye’nin 90 yıllık birikimi olan fabrikaları satılırken,  itibarda israf olmaz diyerek şatafatlı harcamalar yaptığı zaman, Kuzey Anadolu Otoyoluna 16 Milyar TL ek ödeme yaparken, Ziraat Bankası vasıtası ile Virgin Adalarındaki bir şirkete 1,6 Milyar TL kredi verilip zırnık geri ödeme alınamadığı zaman, kullanandan çok kullanmayanların parasını ödediği köprüler ve havaalanları yapıldığı zaman ise yalnız bıraktıklarını ifade etti.

DOĞRU İŞLER KONUSUNDA HERKESLE İSTİŞARE EDERİZ”

Sayın, “Bu yalnızlıklar sebebi ile Sayın Cumhurbaşkanımız dünyada en çok ihale alan 10 firmanın Türkiye’de bulunan 5’i ile yalnız kalmış olabilir. Cumhurbaşkanımız etrafında bulunan ve adeta iktidar yalakalığı yapan, makam, mevki ve para hırsı ile kraldan çok kralcı olanlarla kendini yalnız hissediyor olabilir. Cumhurbaşkanımız kendisi karşısında olsa bile hakkı savunmayan, samimiyetsiz ve liyakatsiz insanların içinde kendini yalnız hissediyor olabilir. Yalnız Olmak İstemiyor musunuz? Gelin bu toplumun aynı memleketin evladı oluğunu onlara hatırlatın. Gelin israfa, rüşvete, yolsuzluğa son verin. Bunun için yeni bir sayfa açın. Topyekûn mücadele edelim. Gelin İslam’ı istismar edip kendi emellerine ulaşmak isteyenleri engelleyin. Gelin üretime dönük olmayan yatırımlara bir son verin. Döviz ve faiz sarmalından kurtulun . Gelin şu para işlerini biraz açın, defterleri ortaya çıkarın. Şeffaf olun. Gelin yüzyıllardır dünyaya barış getirmeyen batıyı medeniyet tasavvuru olarak görmekten vazgeçin. Kendi medeniyet tasavvurumuza tam manası ile dönelim. Milli Görüş hareketi ve onun temsilcisi olan Saadet Partisi olarak derdimiz hiçbir zaman siyasetten bir rant ve makam elde etmek olmadı. Doğru işler konusunda herkesle ittifak ederiz. Ama meclisten sandalye kapmak veya makam-mevki uğruna yanlışta ittifak etmemiz mümkün değildir. Her parti ile görüşmelerimiz bu minval üzeredir. Bundan sonra da iktidar olsun muhalefet olsun bir araya gelinmesinde Türkiye adına fayda görüyoruz” diye konuştu.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol
semmakbolu

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL