KAR GELİYOR!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Bolu ve çevresinde etkisini gösteren yağışlı hava artış göstererek yerini kar yağışına bırakacak. Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.Yağışın deprem bölgesi olan Düzce'de etkisini göstereceği öğrenildi.

KAR GELİYOR!
24 Kasım 2022

Geçtiğimiz gün Düzce Gölyaka’da meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremin sarsıntısı ile sokağa dökülen vatandaşı kar yağışı bekliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Batı Karadeniz’de etkisini gösteren yağışlı hava , yerini kar yağıına bırakacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Batı Karadeniz’de devam etmekte olan yağışların, yarın (25.11.2022 Cuma) ilk saatlerden itibaren Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ile Bolu’nun kuzeyinde yerel olarak kuvvetli ve çok kuvvetli (30-75 kg/m2) olması bekleniyor. 

Yağışların 1200 m üzeri yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.