Karsu: Cumhur İttifakı'nın sonu geliyor

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, tam iki yıl önce Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden birinin yapıldığını belirterek; “Hele İstanbul'da ilk seçimin iptalinin arkasından gerçekleştirilen 23 Haziran seçimlerinde yüce halkımız AKP-MHP'nin başını çektiği Cumhur İttifakına öyle bir ders vermiştir ki bundan sonra hiç bir şey ne AKP ne de MHP için aynı olmamış, her iki partinin de oyları dikkat çekici bir şekilde aşağıya düşmüştür” dedi.

Karsu: Cumhur İttifakı'nın sonu geliyor
31 Mart 2021

31 Mart 2019 yılında yapılan yerel seçimler sonrasında Türk toplumunun siyaset alanında yeni bir sayfa açtığını söyleyen Karsu; “Başka büyükşehirler, ülkemizin stratejik açısından en önemli kentleri ve tabi ki ilimiz Bolu’da da yepyeni bir dönem başladı. 15 yıllık AKP iktidarının ardından partimizin şanlı bayrağını Bolu Belediyesi’nde dalgalandıran Belediye başkanımız Tanju Özcan başta olmak üzere, merkez ilçe başkanımız Ersan Türkoğlu, Kadın Kolları üyelerimiz, İl ve İlçe yönetim kurulu üyelerimiz ve tüm partilerimizi buradan bir kez daha tebrik ediyorum” diye konuştu.

31 Mart Yerel Seçimlerinin galibi ve en başarılı partisinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu söyleyen Başkan Karsu; “Bugünün Türkiye’sinde toplam nüfusun yarısı CHP’li belediyelerdedir. Türkiye ekonomisinin yüzde 70’i CHP’li belediyelerde gerçekleşmektedir. Hele İstanbul’da ilk seçimin iptalinin arkasından gerçekleştirilen 23 Haziran seçimlerinde yüce halkımız AKP-MHP’nin başını çektiği Cumhur İttifakına öyle bir ders vermiştir ki bundan sonra hiç bir şey ne AKP ne de MHP için aynı olmamış, her iki partinin de oyları dikkat çekici bir şekilde aşağıya düşmüştür. Söz konusu düşüş içinde bulunduğumuz şu günlerde tüm şiddetiyle devam etmektedir” dedi.

31 Mart seçimlerinin başarı ölçütünün bir anlamda 2024 yerel seçimleri olacağına da dikkat çeken Karsu; “Bunun için de hem çok çalışmak, hem de hata yapmamak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaşama geçirdiği demokrasi ittifakının, 16 Nisan 2017’deki Anayasa referandumundan bu yana büyüyerek genişlediğini ve 31 Mart Yerel Seçimlerinde en üst seviyeye çıktığını vurgulayan Karsu; “Bu strateji sonucu, toplumun geniş katmaları, CHP çatısı altındaki demokrasi ittifakında birleşerek önce 31 Mart’ta ülke genelinde ardından da 23 Haziran’da tekrarlanan İstanbul seçimlerinde tarihi bir başarıya imza atmışlardır” şeklinde konuştu.

“Hiç kuşkusuz 31 Mart yerel ve 23 Haziran İstanbul seçimleri, yurt çapında stratejik bir CHP zaferidir” diyen Başkan Karsu;  “Zaten 2013’te Gezi Direnişi ile sarsılan ve 2015’te kaybettiği halde, seçimi tekrarlatarak iktidarını sürdüren Erdoğan/AKP-MHP rejiminin artık kesin olarak yolcu olduğu 31 Mart 2019 yılında yapılan yerel seçimlerinde elde ettiğimiz başarı ile resmen ilan edilmiştir” dedi. B

Karsu açıklamasına şöyle devam etti:

“Hiç kuşkusuz bu başarıda Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun payı çok büyüktür. Tarihi 31 Mart yerel seçim zaferinin yıldönümünde daha büyük ve tarihi zaferler için hazır olduğumuzu bir kez daha ilan ediyor, yapılacak olan ilk olağan ya da olağanüstü seçimde Cumhur İttifakını seçim sandığına gömeceğimize söz veriyorum.”

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.