Karsu; “Hani faillerin üzerine gidilecekti?”

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, araştırmacı gazeteciliğin dev ismi Uğur Mumcu'yu, katledilişinin  29. yılında yaptığı açıklamayla andı. Başkan Karsu; " Uğur Mumcu'yu 29 yıl önce sonsuzluğa uğurladık. O halktan birisiydi. Bir  Kuvâ-yi Milliye'ciydi. Araştırmacı gazeteciliği, karanlıklara ışık tutmayı ondan öğrendik. Direnmeyi, kalpaklı Kuvâ-yi Milliye'ci olmayı ondan öğrendik" dedi.

Karsu; “Hani faillerin üzerine gidilecekti?”
23 Ocak 2022

Uğur Mumcu katledildikten sonra suikasttaki bütün karanlıkların aydınlatılacağı, faillerin yakalanacağı ve  asıl faillerin üzerine gidileceğinin ısrarla dile getirildiğini  hatırlatan Başkan Karsu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"29 yıl geçti asıl failler hala karanlıkta. Ona bir borcumuz var. O ölmeden önce diyordu ki "Vurulduk ey halkım unutma bizi." Unutmayacağız. O bizim yüreğimizde. O bizim kalbimizde. Onu unutmak mümkün değil. Ülkesini seven bayrağını seven herkes Uğur Mumcu'yu hiç unutmayacaktır. Uğur Mumcu, medyanın bir önderidir, bir lideridir, bir aydınlanmacısıdır. Dolayısıyla bir cumhuriyet değeridir. Onu unutmak mümkün değildir. Bizler var oldukça Uğur Mumcu da var olacaktır. Cesaret ve ilkelerinden asla taviz vermeden aydınlığıyla karanlığın üzerine canı pahasına yürüyen usta araştırmacı, gazeteci ve yazar Uğur Mumcu'yu, karanlık güçler tarafından katledilişinin 29. yılında saygı, rahmet ve özlemle anıyorum"

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.