Karsu: Sorunların kaynağı tek adam yönetimi

Bolu CHP il Başkanı Karsu; ‘Türkiye'nin bütün sorunlarının kaynağı tek adam yönetimidir' dedi.

Karsu: Sorunların kaynağı tek adam yönetimi
25 Eylül 2021

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, hükümeti oluşturan AKP-MHP’nin oylarının günden güne büyük bir hızla eridiğini vurgulayarak “Yapılan tüm anketlerde Millet ittifakı olarak Cumhur İttifakının önünde çıkıyoruz. İyi Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti ile birlikte Türkiye’nin yarınlarına damga vurarak ülke insanını içine düştüğü ekonomik darboğazdan çıkarmak için gün sayıyoruz” dedi. 
CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Türkiye’nin en önemli gündem konularının başında ekonomi olgusunun geldiğini vurguladı. Başkan Karsu; “Geçtiğimiz hafta Merkez Bankası faizi 1 puan düşürüp yüzde 18 olarak açıkladı. Saniye geçmeden dolar 8,80 TL’ye yükseldi. Asgari ücret, an itibariyle tam 8 dolar değer kaybetti. Ekonomideki bu kötü gidişattan, ‘ekonominin sorumlusu benim’ diyen Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan sorumludur. Merkez Bankası Sayın Erdoğan’dan talimat alarak faizi indirdirmiştir. Tek adam yönetiminin en büyük özelliği budur. Türkiye’nin bütün sorunlarının kaynağı da budur.” Şeklinde konuştu. Başkan Karsu açıklamasını şu şekilde sürdürdü; “200 TL’lik banknot, ilk çıktığı 2009 yılında 130 dolar ediyordu. Şimdi bugün 200 TL, 22 dolar ediyor. Türk parasının alım gücü tam 108 dolar düşmüş. Para pul olmuş, tarihinin en değersiz dönemini yaşıyor. Türkiye ekonomisinin gerçeği budur.”
 “Ne yazık ki kışımızı kara kışa çevirecek zamlar ufukta gözüktü”
Ekim’de doğalgaza ve elektriğe, yüzde 15 zam yapılacağı söylentilerinin yayılmaya başladığını da dikkat çeken Başkan Karsu sözlerini şu şekilde tamamladı; “LPG’nin pompa fiyatına 15 kuruş zam daha geldi. Taş kömürü fiyatları derseniz, o da şahlandı. Önümüz kış. Ne yazık ki kışımızı kara kışa çevirecek zamlar ufukta gözüktü. Biliyoruz Türkiye’nin sorunları her geçen gün ağırlaşıyor. Ama çözümsüz değil. Her sorunun çözümü var. İlk seçimde işbaşına geleceğiz. Millet rahat bir nefes alacak. Bağımsız yargı olacak. Özgür medya olacak. Birinci sınıf bir demokrasi olacak. Herkes canından, malından, geleceğinden emin olacak. Herkesi kucaklayan tarafsız bir Cumhurbaşkanı olacak. Devlet yönetiminde liyakat olacak. İstişare olacak. Borçla değil, üreterek büyüyeceğiz. Bu topraklarda dijital devrimin önünü açacağız. Gençlerimizin karşısında değil, yanında olacağız. Dünyayla yarışacak bir ekonomi için, üreticilerimizin rakibi değil, dostu olacağız. Tarımda yeniden kendi kendine yeten bir ülke olacağız. Derelerimize, ormanlarımıza, dağımıza, taşımıza, kurdumuza, kuşumuza, gözümüz gibi bakacağız. Kısacası, biz işbaşına geldiğimizde, memlekette bayram olacak. Biz hazırız. Milletimiz hazır. Vatandaşlarımız o kutlu gün için sandığı sabırsızlıkla bekliyor…

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.