Karsu: ‘Türkler dışarı' diyen Ak Partili hala nasıl görevine devam ediyor?

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu bazı çevrelerin hedefinde olan Türkiye Kadın Voleybol Takımı'na sahip çıktı. Başkan Karsu, AKP Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay'ın Suriyeli göçmenler için "Çok önemli bazı yerlerden Suriyelileri bir çekin, Suriyeliler bir gitsin ülke ekonomisi çöker" şeklindeki ifadelerine de tepki göstererek; “Bir ülkede kimin nasıl yaşayacağına o ülkenin vatandaşları karar verir, madem hükümet bu kadar kendine güveniyor, yapalım bir referandum, sonuçlarına göre Suriyelilerin gidip gitmeyeceğine karar verelim” dedi.

Karsu: ‘Türkler dışarı' diyen Ak Partili hala nasıl görevine devam ediyor?
26 Temmuz 2021

CHP Bolu il başkanı Kazım Karsu, Türkiye’nin gerçek beka sorununun sığınmacı seli olduğunu söyleyerek; “Sevgili Genel başkanımızın da dediği gibi şimdi de Afgan seline tutulduk. Hatta bir AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, 'Türkler Orta Asya'ya dönerse Suriyeliler de gider' deme cesaretini dahi göstermiştir. Merkel, 'Avrupa Birliği'ne giremezsiniz ama AB'ye gelmeye çalışan mültecilerimizi ağırlamaya devam edebilirsiniz' diyor. 'Bu konuda da hayli başarılısınız' demeyi de ihmal etmiyor. Açıkçası Merkel, Avrupa Birliği'ne tam üyelik hedefinden, Avrupa Birliği'nin mülteci bekçiliğine gelme başarımızı kutlamış. Ayrıca Merkel, '3 milyar Avro daha fon aktaralım, 5 yıllık da bir mülteci anlaşması yapalım' diyor. Basından takip ettiğimiz kadarıyla; Brüksel,  Afganistan'dan kaçan sığınmacıları Avrupa'dan uzak tutmak için Türkiye'ye yeni bir paket önerme hazırlığında…  Bu sefer rakamlar 500 bin ile 1 milyon arasında Afgan mülteci riskini gösteriyor. Artık bu misafirlik çok uzun sürdü.  Bir ülkede kimin nasıl yaşayacağına o ülkenin vatandaşları karar verir, madem hükümet bu kadar kendine güveniyor, yapalım bir referandum, sonuçlarına göre Suriyelilerin gidip gitmeyeceğine karar verelim” dedi.
“Laik ve Seküler Türkiye Cumhuriyeti, siyasal islamcı bir hükümet tarafından yönetilmesinin tüm eksilerini yaşıyor”
“12 günlük bayram tatilinin en güzel olayı kadın voleybol takımımızın başarısıydı” diyen Başkan Karsu;  “Kadın voleybol takımımız olimpiyatlarda geçen yılın şampiyonu Çin’i yendiler. Bu başarı ile ilgili olarak her kesimden insan kutlamalarda ve sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulundu.  Mücadelenin ardından eski Ayasofya İmamı Mehmet Boynukalın ve İhsan Şenocak ise sosyal medya üzerinden kadın voleybol takımına İslam dinini gerekçe göstererek resmen saldırdı.  Laik bir ülkede şeriatçı söylemlerin hiçbir geçerliliği yoktur. Bu kesimler çok sevdikleri düzenlerini, Taliban beldesinde, Irak Şam İslam Devletinde, İran İslam devletinde, Suudi Arabistan gibi şeriat esaslarına göre yönetilen ülkelerde yaşayabilirler” ifadelerini kullandı. 

“Türk kadın voleybol takımımız göğsümüzü kabartmaya” devam ediyor diyen Karsu; “Laik ve Seküler Türkiye Cumhuriyeti, siyasal İslamcı bir hükümet tarafından yönetilmesinin tüm eksilerini yaşıyor. İktidarda siyasal İslamcı bir parti olmasa bu kesimler bu sözler sarf etme cesaretini bulamazlar. Bu durumdan kurtulmak için hemen bir erken seçime gidilmesinde sonsuz fayda vardır” dedi.
 

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.