Karsu ve Özcan arasında gergin anlar…

Geçtiğimiz hafta Bolu Belediyesi'nde yapılan CHP İl Danışma Toplantısı'nda, Başkan Özcan ve partinin İl Başkanı Karsu arasında ipler iyice gerildi.

Karsu ve Özcan arasında gergin anlar…
23 Ağustos 2021

Alınan bilgiye göre geçtiğimiz hafta CHP İl Danışma Meclisi Toplantısı, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın daveti üzerine Bolu Belediyesi'nde yapıldı. 

Toplantıya Bolu CHP İl Başkanı Kazım Karsu, Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan başta olmak üzere partinin yönetim kadrosu ve geçmiş dönem il başkanları katıldı. Toplantının parti yerine belediyede yapılmasının ise bazı partililerce ters karşılandığı öğrenildi. 

Toplantıya hazırlanan sunumla başlayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın sunumunu tamamlamasının ardından İl Başkanı Karsu’nun basına verdiği demeçler üzerinden Karsu’ya bu açıklamaları neden verdiğine ilişkin sorular sorduğu öğrenildi.  İl Başkanı Kazım Karsu ve Başkan Özcan arasında iplerin iyice gerildiği toplantıda, bu gerginliğe ise Özcan’ın son dönemlerde sığınmacılarla ilgili yaptığı açıklamaların ardından Karsu’nun Özcan’a destek vermediği ve kendisine sormadan basına açıklama verdiği sebep gösterildi.

Basına yaptığı sığınmacılarla ilgili açıklamalarına, partinin politikasına ve insanlığa aykırı olduğu gerekçesiyle destek vermediğini ve Özcan'ın kendilerinden bağımsız hareket ettiğini kaydeden Karsu ve Özcan arasındaki gerginlik ise toplantıda eteklerdeki taşın dökülmesi sonrası daha da artacağı yönünde yorumlara neden oldu.  Toplantı sonrası partililerin de sığınmacılarla ilgili sözleri nedeniyle Özcan’ı eleştirdikleri öğrenildi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.