03 Aralık 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 187.518
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 32.381
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 187
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.190
Genel

Kıbrıscık pirincine komşudan rakip çıktı

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve Düzce Ovası Sulama Birliği Düzce’de üretilen ve Türkiye’nin pirinç tüketiminin yüzde 10’unu karşılama hedefi konan Konuralp Pirinci’ni daha geniş kitlelere tanıtmak ve ulaştırmak için kolları sıvadı. Düzce’de ‘Konuralp Pirinci’ tanıtım günleri düzenlenecek.

Kıbrıscık pirincine komşudan rakip çıktı
banner

mntyapi

1800’lü yıllara dayandığı belirtilen ve Osmanlı saraylarında kullanıldığı kaydedilen halk dilinde ‘Kasaba Pirinci’ olarak adlandırılan Konuralp pirincinin bilinirliliğini artırmak için Düzce’de çalışmalar başlatıldı.

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve Düzce Ovası Sulama Birliği’nin Çeltik Kapasite Artış Projesini hayata geçirmek için üç gün sürecek tanıtım ve satış günleri Düzce Belediyesi önünde yapılacak. Çeltik üretim kapasitesinin artırılması ve çiftçilere profesyonel destek sağlanması amacıyla başlatılan proje ile hem üretim hem de istihdama katkı sağlanacak.

“MARKA OLUŞTURACAĞIZ”

Düzce Belediyesi’nin önünde çiftçiler kuracak oldukları stantlarda pirinçlerini satabilecek. 8 Kasım Pazar günü saat 13.00’te ise Konuralp’te markalaşma yolunda ilerleyen Konuralp pirincinden yapılan pilav vatandaşlara dağıtılacak.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL