29 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 174.443
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 30.103
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 182
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 3.611
Bolu Sağlık

Korona kırmızısı yine yoğunlaştı!

Bolu’da artan vaka sayılarını Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar uygulaması da onayladı. Geçtiğimiz aylarda azalan korona kırmızısı yeniden haritada yoğunlaşırken, Bolu’da virüsten dolayı ölümlerin de arttığı öğrenildi.

Korona kırmızısı yine yoğunlaştı!
mntyapi banner

Bolu’da koronavirüs covit-19 tırmanışa geçti.

Yetkililerin uyarılarına rağmen maske-mesafe-temizlik kurallarına, özellikle de maske ve sosyal mesafeye riayet etmeyen vatandaşlar salgının artmasına neden oldu.

İzolasyonda olmaları gerekirken karantinadan kaçarak otobüste, mesire yerlerinde ve seyahatlerde yakalanan pozitif vakalar Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar projesinde uygulamaya koyduğu korona haritasında da Bolu’nun renginin kırmızıya dönmesine neden oldu. Artan vakalar karşısında yeniden kısıtlamalara gidilirken Devlet Hastanelerinde yoğun bakım ve korona servisleri arttırıldı.

Bolu’da koronavirüsten dolayı ölümlerin 160’a ulaştığı ortalama günlük pozitif hasta sayısının ise 400’ü aştığı öğrenilirken, salgının yayılmasına karşı yetkililerin ek önlem alıp almayacakları merak konusu oldu.

Alınacak olan ek önlemlere karşın vatandaşın duyarsız olmasının salgnın gerilemesine izin vermeyeceği görüşünde birleşen yetkililer, her vatandaşın kendi kısıtlamasını kendisinin yapmasının virüsün önündeki en büyük engel olacağı görüşündeler.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL