28 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 171.113
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.845
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 177
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 3.845
Ekonomi

Ekonomide KOBİ’lere yeni umut…

KOBİ’lerin alacaklarını tahsil edememeleri durumunda, alacaklarının önemli bir kısmının karşılandığı havuz olan Devlet Destekli Alacak Sigortası, TOBB tarafından internet üzerinden yapılacak video konferans sistemi ile KOBİ’lere anlatılacak.

Ekonomide KOBİ’lere yeni umut…
mntyapi banner

İNTERBOLUTV HABER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Türk Reasürans A.Ş. Genel Müdürü Selva Eren, Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortasını video konferans sistemi ile KOBİ’lere seminerde anlatacak. Bolu TSO Başkanı Türker Ateş tüm TSO üyelerini bu seminere katılmaya davet etti.

KOBİ’lerin alacaklarını garanti altına alan, KOBİ’lerin alacaklarını tahsil edememeleri durumunda, alacaklarının önemli bir kısmının karşılandığı havuz olan Devlet Destekli Alacak Sigortası herhangi bir teminata bağlanmamış vadeli satışlarından doğan borcun ödenmeme riskini de teminat altına alıyor.

Yurtiçi satışlardan yıllık toplam cirosu 125 milyon TL’ye kadar olan tüm sektörlerdeki işletmelerin faydalanabileceği Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi, KOBİ’yi ticari borçların ödenmeme riskine karşı koruyarak ticari faaliyetlerinde KOBİ’nin risklerini en güvenilir şekilde yönetmesini sağlıyor. Ayrıca bu sistem, vadeli satış sonrasında belirlenen tarihte ödenmeyen alacakları KOBİ’yi sıkıntıya sokmadan nakit akışlarını bozmasını önleyerek firmaların ileriye dönük mali planlarında aksamaları ortadan kaldırıyor.

İnternet üzerinden 17 Kasım 2020 Salı günü saat: 14:00’de verilecek olan seminere ücretsiz olarak katılmak isteyen KOBİ’ler, seminere http://webinar.tobb.org.tr adresinden giriş yapabilecek. Bolu TSO Başkanı Türker Ateş, üyelerin bu seminere katılması gerektiğini söyleyerek davette bulundu

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL