Metin de tavrını koydu...

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın sığınmacılara yönelik açıklamasına karşı bir tepki de Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin'den geldi. Metin Türk misafirperverliğine kimsenin leke sürmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

Metin de tavrını koydu...
28 Temmuz 2021

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın yaptığı basın açıklaması ile sığınmacılara Bolu'dan gitmeleri için 10 kat fazla zamlı hizmet vereceklerini söylemesinin ardından tepkiler çığ gibi büyüyor. Özcan'a bir kınama da Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin'den geldi.

Metin yaptığı açıklamada “Açılan tesislerle, yapılan hizmetlerle gündeme gelmesini ümit ettiğimiz Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın 21. yy'da din, dil, ırk ayrımı yapan, insanları su ile hizmetle terbiye etmeye çalışan açıklamalarını büyük bir üzüntü içerisinde takip etmekteyim. Unutulmasın ki Anadolu kapılarının ecdadımıza açıldığı tarihten bugüne kadar, bu topraklarda yazılı olan kitaplara, dilden dile destanlara konu olan vicdanımız, şefkatimiz ve misafirperverliğimize kimsenin leke getirmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.