01 Aralık 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 180.312
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 30.110
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 190
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.593
Bolu

Metin: Mantar topladı diye kimseye ceza kesilmez!

Geçtiğimiz günlerde Mudurnu İlçesinin Hüsamettindere Köyü’nde ormanda mantar toplayan 2 kişiye ceza kesilmesi üzerine Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin konuyla ilgili açıklama yaptı. Metin, konunun kamuoyuna yanlış yansıdığını..

Metin: Mantar topladı diye kimseye ceza kesilmez!
mntyapi banner

Geçtiğimiz günlerde Mudurnu İlçesinin Hüsamettindere Köyü’nde ormanda mantar toplayan 2 kişiye ceza kesilmesi üzerine Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin konuyla ilgili açıklama yaptı. Metin, konunun kamuoyuna yanlış yansıdığını belirtti.

Mantar topladığı için hiç kimseye ceza kesilmeyeceğini dile getiren Metin, İl dışından gelip, Mudurnu’da ki köylüleri rahatsız eden, ormanlık alanda silah kullanan 2 kişiye, köylülerin şikayeti üzerine ceza kesildiğini dile getirdi.

‘HİÇ BİR KÖYLÜMÜZE MANTAR TOPLADIĞI İÇİN CEZA KESİLMEMİŞTİR’

Konuyla ilgili açıklama yapan Tarım Ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin; “Hafta sonu Mudurnu İlçesinin, Hüsamettindere Köyünde ormanda mantar toplayan 2 kişiye ceza kesildiği şeklinde bir haber kamuoyuna yansıdı. Hiçbir köylümüze veya Bolulu vatandaşımıza ormanda mantar topladığı için ceza kesilmiş değildir. Hafta sonu gerçekleşen olayda, İl dışından Mudurnu’ya gelen 2 vatandaşın, ormanlık alanda mantar topladığı ve silah kullandığı şeklinde köylülerimizden şikayet gelmiştir. Köylülerimizin şikayeti ve rahatsızlığı üzerine, İl dışından gelen bu 2 vatandaşa Jandarma ekiplerimiz ve Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından müdahale edilerek ceza kesilmiştir” ifadelerine yer verdi.

‘VATANDAŞIMIZIN HUZURUNU BOZAMAYA KİMSENİN HAKKI YOKTUR’

Cezanın tamamen vatandaşların şikayeti üzerine gerçekleştiğini belirten Metin; “Hiç kimsenin İl dışından gelip, Bolu’nun ormanlarında vatandaşlarımızı rahatsız etme hakkı yoktur. Bu konuda tamamen köylülerimizin şikayeti ve rahatsızlığı üzerine gerçekleşmiştir.  Hem Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerimiz hem de Jandarma birimlerimiz Bolulu hemşerilerimizin huzuru ve güvenliği için elinden gelini yapmaktadır. Konunun kamuoyuna yanlış yansıması ekiplerimizi de, bizleri de üzmüştür” dedi.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL