HAYALLER KÜLTÜR MERKEZİ! GERÇEK KÜLTÜR MANTARI!

HAYALLER KÜLTÜR MERKEZİ! GERÇEK KÜLTÜR MANTARI!
18 Haziran 2020

Kardeşim hep eleştiri, hep eleştiri, hiç mi beğendiğin bir şey yok?” diyorlar. Varsa siz söyleyin biz de bilmiş öğenmiş olalım. Her yerel seçim öncesi müthiş projeler ve vaatler sonrası hüsran.

Kandırmak !

Kandırılmak!

Bu duruma itiraz etmeyip böyle gelmiş böyle gider mi diyelim. Aman bana ne .Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın başkasına ne yaparsa yapsın umursamazlığına mı bürünelim? Gazoz kapağı açılışına törenler düzenleyenlerin törenlerinde alkış mı tutalım? Ya da bildiğimizi kendimize mi saklayalım?

Bu şehirde doğmuş büyümüş ve bu şehirde ekmeğinin peşine düşmüş her bireyin bu şehre borcu ve sorumluluğu vardır. Şehrin geleceği hakkında karar vericilerin daha da büyük borcu ve sorumluğunun olduğu ise tartışmasız bir gerçek!

En az otuz senedir “Bolu Turizm şehri olacak!” afyonu ile uyuşturulmuş insanlar olarak bu derin uykudan uyandığımızda şehrin dört bir yanını saran tavuk gübresi kokusuyla karşılaştık. Son bir çırpınışla yapılan bir iki cılız yatırım dışında turizm adına yapılan ne var?

Gavurun dediği  “Su akar! Türk bakar!” sözünü ispat etme çabasıyla vanalarını kapalı tuttuğumuz termal su kaynaklarımızın vanaları dahi pas tuttu! Hani Karacasu da 5 yıldızlı termal oteller? Devre mülkler? Butik oteller?

Bu dönem belediyemizin bu konulara yaklaşımı umut vermişti. İlk defa kurulan Turizm  komisyonu heyecan yaratmıştı. Aradan geçen bir yılda ne yaşandı? Cevap koca bir hiç!

Gelelim Kültür Merkezi meselesine!

Üniversite Şehri! Diye adlandırdığımız bu güzel şehrin en acı tablosudur bu mesele!

Şehre ve şehrin kültürel gelişimine hizmet vermek üzere bu şehre yakışır bir kültür merkezinin yokluğu çok acı bir durum. Bu konuda ki eksikliği gören Sayın Belediye Başkanımız adaylık sürecinde projelerinin arasına koymuştu. Aynı frekansta düşünmesem de bayılmıştım bu projeye ve takdir etmiştim. ”Aklın yolu bir!” demiştim projeyi görür görmez.

Heyecanla projenin temel atma törenini beklerken gazetelerdeki yer alan haber “Bolu Belediyesi Kültür mantarı üretti!”!!!

Hayda!

Kültür Merkezi oldu “Kültür Mantarı”!

Çin’e ihraç edeceğimiz led ekran komedisinden sonra bu ikinci dalga şok!

Sayın Başkanı bu konuda kesinlikle suçlamıyorum. Bakanın Bolu sevdasını kesinlikle sorgulamıyorum.

Adını koyamıyor ve bu yüzden “Bir şeyler” yapmak istiyor!

Bolu daha güzel Bolulular daha mutlu daha ferah olsun istiyor. Ama nasıl?

İşte maalesef bu sorunun cevabı yok!

Siyasetin  bir beceri, belediyeciliğin apayrı bir beceri olduğunu Sayın Başkan yeni yeni anlıyor.Bu işin ekip işi olduğunu, ekipteki herhangi birinin, herhangi bir hatasının ,tüm ekibin başarısını gölgelediğini yeni yeni görüyor.

Sayın Başkan üzgün! Kızgın ve kırgın! Sayın başkan moralsiz! Çünkü sayın başkanın başarısızlığa tahammülü yok.

Tam bu esnada, yerel basına bir haber daha düşüyor!

Bilmem ne firması Bolu’da anket yapmış. Ankete göre halkımız, başkanı çok seviyor ve çok başarılı buluyormuş. Ne güzel !

Ancak yine aynı anket firmasına göre ankete katılanların %34 ü kendisini “Atatürkçü” olarak tanımlamış.

 Bu çok enteresan.

 Bu bilgi yerel yönetimin değerlendirilmesinde neden sorulmuş olabilir?

Cevabı şu:

Bu anket firması bizlere diyor ki ,biz bu ankete katılanları CHP seçmeninden seçmedik. Bakın Ankete katılanların sadece %34 ü Atatürkçü!

Böyle bir sonuç, Bolu Halkına bana göre büyük bir HAKARET tir.

Bu anketin hazırlama ,adrese teslim bir anket olduğu bu sorunun cevabından dolayı apaçık bellidir.

Bolu halkı devletine milletine ve en önemlisi Atatürk Devrimlerine yürekten bağlı özel bir halktır.

Sırf belediye başkanını memnun edeceğiz, biraz moral vereceğiz diye, hiç kimse Bolu Halkını bu derece küçültemez!

Daha da önemlisi, kimse kimsenin Atatürkçülüğünü ya da dini inancını sorgulayamaz!

Bu tür sorular gelişmiş demokrasilerde ağır suç teşkil etmektedir.

Bazılarının din üzerinden siyaset yapmasını ne kadar eleştiriyorsak, başka birilerinin; Tıpkı bu corona sürecinde yaptığı gibi, Atatürk resmi basılı maske ile Atatürkçülüğü maske yapıp Atatürkçülük üzerinden siyaset yapmasını da eleştiriyoruz!

Kısaca diyoruz ki

Sayın Başkan ve değerli ekibi!

Seçimlerde açıklamış olduğunuz 52 projenizi bir an önce hizmete sokunuz!

Seçim vaatlerinizi yerine getiriniz!

Kimsenin Atatürk sevgisini, dini inancını ne kadar inançlı olduğunu sorgulamadan, vermeniz gereken hizmetleri veriniz!

Halkın hassas olduğu konularda bu hassasiyetleri gösterip; bir caddeye isim verme meselesinde olduğu gibi, bu tür hassasiyetler üzerinden siyasi polemik yaratmayınız!

Hiçbir projeye başlamayıp 50.000.000TL tasarruf yaptık diye övünmek yerine bu projelerimizi bir an önce Bolu halkının hizmetine sokabilmek adına 50.000.000TL borçlandık şeklindeki açıklamalarınızı duymak dileğiyle bu haftalıkta bu kadar.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

1 yorum yapılmış

  • Uzakta bir Bolu lu (2 Temmuz 2020 - 17:17)
    Sayın Tanju Özcan 'ın ilk yapması gereken iş önceki dönemin militanlarını temizlemek bunu yapmadan başarılı olamaz içeriden sabote edilip yanlış yönlendirilir Başkan kendi kadrosunu havuz medyasına rağmen kendisine yakın insanlarda liyakat ı dikkate alarak kurmalı kültür mantarını hafife almayın bir avucu 5-6 tl çiftçiye iyi bir gelir kaynağı olabir

NADİR GÜRKAN YETKİN yazıları