N'oldu ‘Huzur Kenti' Bolu'ya?

Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, 2021 yılında suç oranlarının bir önceki yıla göre yüzde 15 arttığına dikkat çekerek, “Türkiye'nin geneli böyle. Her yıl suç oranlarımız artıyor. İl genelinde terör suçlarında düşüş yaşandı ancak uyuşturucu suçlarında artış görüldü” dedi.

N'oldu ‘Huzur Kenti' Bolu'ya?
11 Ocak 2022

2021 adli yılı değerlendirme toplantısında konuşan Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, kentte bir yıllık süreçte adliyeye yansıyan suç oranlarını açıkladı. Geçen yıla oranla Bolu’da suç oranlarının yüzde 15 arttığını vurgulayan Bektaş, “Bu büyük bir oran değil. Türkiye'nin geneli böyle. Her yıl suç oranlarımız artıyor. Bunun çeşitli sebepleri var. Ama sayısal olarak baktığımızda da yüzde 15 artarak 15 bin 500 civarında evrakla kapattık. İl genelinde terör suçlarında düşüş yaşandı ancak uyuşturucu suçlarında artış görüldü.” diye konuştu.

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yaklaşık 150 operasyonun düzenlendiğini belirten Bektaş, “Terör büroda geçen yıla oranla yüzde 50'ye yakın düşüş var. 2021 yılında özellikle uyuşturucuyla mücadele anlamında çok büyük çalışmalar sarf edildi. Güzel sonuçlar elde edildi. Yaklaşık 150 civarı operasyon düzenlendi. Birçok kişi ele geçirildi ve aralarında tutuklananlar oldu. Ama toplama baktığımız zaman burada da yüzde 30'a yakın artış var" şeklinde konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.