04 Aralık 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 187.518
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 32.381
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 187
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.190
Genel

O günü unutmak mümkün mü!

Tüm Türkiye İzmir’de meydana gelen depremin acılarını tek yürek sarmaya çalışırken Bolu da daha önce yaşadığı aynı acının yıldönümüne hazırlanıyor. Bolu Valiliği 12 Kasım 1999’da yaşanan depremin yıldönümünde anma programı düzenledi.

O günü unutmak mümkün mü!
banner

mntyapi

17 Ağustos 1999’da meydana gelen Gölcük Depremi’nin ardından 12 Kasım’da Gölcük Depremi’ne neden olan Kuzey Anadolu Fayı’nın kuzey kolunu oluşturan fayların en doğusunda bulunan segment üzerinde bulunan ve o yıllarda Bolu’nun ilçesi olan Düzce’de meydana gelen depremin üzerinden 21 yıl geçti.

Ukrayna’dan da hissedilen depremde Başbakanlık Kriz Yönetim Merkezi’nin açıklamasına göre, ölü sayısı 845, yaralı sayısı 4 bin 948, depremde hasar gören ve derhal yıkılması gereken bina sayısı 3 bin 395, yıkık ya da ağır hasarlı ev sayısı 12 bin 939, iş yeri sayısı ise 2 bin 450 olarak bildirildi.

Bu büyük acıyı unutmamak ve unutturmamak için Bolu’da 12 Kasım günü anma programı düzenlendi. Bolu Valiliği tarafından hazırlanan program saat 16.30’da Demokrasi Meydanı’nda başlayacak. Anma programında stantlar gezilecek, fotoğraf sergisi görülecek ve depremde hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunulacak. İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalar yapılacak. Programda daha sonra depremde hayatını kaybedenler için Kuran’ı Kerim okunacak.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL