24 Ocak 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 148.425
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.277
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 140
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.860
Eğitim

“Öğretmenlerimizin yüzünün gerçekten güldüğü bir günü kutlamak dileğiyle”

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. Örnekbaş açıklamasında öğretmenlerin güncel sorunlarına ve eğitim sisteminde yaşanan gerilemenin nedenlerine dikkat çekti.

“Öğretmenlerimizin yüzünün gerçekten güldüğü bir günü kutlamak dileğiyle”
mntyapi

İyi Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada öğretmenlerin güncel sorunlarına ve eğitim sistemindeki sıkıntılara değindi.

“Her gelen bakanla birlikte değişen eğitim sisteminin kelimenin tam anlamıyla bir fiyasko olduğunu ifade eden Örnekbaş, Türkiye’nin eğitimde dünya ülkeleri sıralamasında Ortadoğu ülkeleri ile aynı sırlamaya düştüğünü ve en gerilerde kaldığını belirtti.

“Sorunların çözülerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinde bir eğitim anlayışına ulaşmak ancak iyileştirilmiş ve hayatın içinde uygulanabilir bir eğitim sistemiyle mümkün olacaktır” diyen Örnekbaş şöyle devam etti;

“24 Kasım tarihinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Millet Mektepleri’nde Baş Öğretmenliği kabul etmiş, bu anlamlı gün, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaya başlamıştır. Toplumsal gelişimin seyrinde bilgi ne kadar önemliyse, o bilgiyi veren, toplumu aydınlatan öğretmende en az o kadar önemlidir. Cahil bir toplum yok olmaya, başkalarının himayesine girmeye mahkûmdur. Bilgi her çağda değerlidir. Bilgiye sahip olan, bilimsel gelişime açık olan toplumlar, her zaman önde, her zaman ileri olmuşlardır. Bu gün ekonomik olarak gelişmiş olan ülkeler, öğrendiği bilgiyi hayatında uygulayabilen, bilgiyi topluma aşılayan, öğretmeninin yaşam koşullarını iyileştirmeyi başarabilmiş ülkelerdir. Ülkemizin içinde bulunduğu yönetim anlayışı hakkında maalesef bu durumdan söz etmek mümkün değildir. İş bulamayan, atanamayan, mesleği öğretmenlik olduğu halde başka meslek gruplarında iş bulma gayretinde olan öğretmenlerimizin mesleki motivasyonları her geçen gün daha da gerilemektedir. Her gün kötüleşen ekonomik sebeplerle yoksullaşan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi öğretmenlerimizde maalesef bu sıkıntı ile baş başadır.

“EĞİTİM SİSTEMİ YAPBOZA DÖNMÜŞTÜR”

Bu gün bütün bu olumsuzlukları yok sayarak öğretmenlerimizin gözünün içine bakarak pembe tablolarla Öğretmenler Günü’nü kutlamak samimi değildir. Yapboza dönen ve her gelen bakanla birlikte değişen eğitim sistemi kelimenin tam anlamıyla bir fiyaskodur. Eğitimde dünya ülkeleri sıralamasında ülkemiz maalesef Ortadoğu ülkeleri ile neredeyse aynı sırlamaya düşmüş, en gerilerde kalmıştır. Bu sorunların çözülerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinde bir eğitim anlayışına ulaşmak ancak iyileştirilmiş ve hayatın içinde uygulanabilir bir eğitim sistemiyle mümkün olacaktır. Bütün bu olumsuz koşullara rağmen öğretme aşkı ve gayreti ile öğrencilerine ışık olan bu ülkenin kurucusu Başöğretmene Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm eğitim neferi öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Öğretmenlerimizin yüzünün gerçekten güldüğü bir günü kutlamak dilek ve temennileriyle saygılarımı sunuyorum.”

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol
semmakbolu

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL