28 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 171.113
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.845
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 177
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 3.845
Genel

Öğretmenlik Meslek Kanunu için imza topluyorlar

Türk Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Bayram, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun 2 yıl önce vaat edilmesine rağmen hala hayata geçirilmediğini belirterek bu nedenle imza kampanyası başlattıklarını kaydetti. İmza kampanyası 26 Kasım’a kadar devam edecek.

Öğretmenlik Meslek Kanunu için imza topluyorlar
mntyapi banner

23 Ekim 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen 2023 Eğitim Vizyonu Tanıtım Toplantısı’nda Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun çıkarılacağı bilgisinin verilmesinden sonra bugüne kadar geçen iki yıllık sürede yasal düzenlemenin hayata geçirilmediğini belirten Türk Eğitim-Sen Bolu Şube Başkanı ve KAMU SEN Bolu İl Temsilcisi Erhan Bayram öğretmenlerin haklarının korunarak genişletilmesini istedi.

ÖĞRETMENLERİN HAKLARI KORUNMALI VE GENİŞLETİLMELİ”

Türk Eğitim-Sen olarak, 657 sayılı DMK’dan kaynaklanan kazanılmış hakları geriye götürmeyecek, öğretmenlik mesleğinin saygınlığını artıracak ve statüyü sağlam bir zemine kavuşturacak meslek kanununu yıllardır talep ettiklerini belirten Bayram, “Bunun, hem öğretmenlik mesleğinin hem de eğitimimizin geleceği açısından büyük öneme sahip olduğuna inanıyoruz. Verilen sözlerin üzerinden iki yıl geçmiş olmasına rağmen hala TBMM nezdinde bir girişimde bulunulmamış olması kabul edilemez. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde kamuoyuna ilan edilen 2023 Eğitim Vizyon Belgesi’ndeki en önemli taahhütlerden bir tanesi olan Öğretmenlik Meslek Kanunu bir an önce TBMM gündemine getirilmelidir. Bu süreçte, başta sendikalar olmak üzere tüm paydaşların ve çalışanların kanaatleri dikkate alınmalıdır” diye konuştu.

İMZA KAMPANYASINA DAVET

Türk Eğitim-Sen bu maksatla yasal düzenlemenin bir an önce hayata geçirilmesi için 24 Kasım Öğretmenler Gününü de kapsayan 12-26 Kasım tarihleri arasında imza kampanyası başlattı. Bütün öğretmenler Türk Eğitim-Sen’in düzenlediği imza kampanyasına destek vermeye davet edildi.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL