Örnekbaş: Salonu labeleb doldurmayın

Pandemi döneminde kapalı alanda toplanan kalabalık ile kongrelerini gerçekleştiren AK Parti'ye eleştiri okları gelmeye devam ediyor. Bolu'da yaptıkları ortak basın açıklaması ile Bolu halkını ve partilileri 24 Şubat'ta yapılacak kongreye davet eden Doğanay ve Güner'e, İYİ Parti Bolu İl Başkanı Örnekbaş “Salonu labeleb doldurmayın, salgın riskini arttırmayın” dedi.

Örnekbaş: Salonu labeleb doldurmayın
23 Şubat 2021
AK Parti yurt genelinde kongrelerini gerçekleştirirken salgın dönemi kısıtlamalarında kapalı salonlarda toplanan kalabalık ise eleştirilmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  kongrelere gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti ‘salonların labeleb doldurulduğunu’ söyleyerek ifade etmesi, Bolu’da AK Parti’ye uyarı olarak döndü. Bolu’da da Şubat ayından bu yana hareketli geçen il başkanı adayı arayışı geçtiğimiz günlerde nihayete erince mevcut İl Başkanı Nurettin Doğanay ve İl Başkanı Adayı Suat Güner, yaptıkları ortak basın açıklaması ile Bolu halkını kongreye davet etti. Davetin ardından İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş da açıklama yaparak kongreye eleştirilere sebep olacak kalabalığın toplanmaması gerektiğini söyleyerek Erdoğan’ın sözleri ile uyarıda bulundu. Örnekbaş, esnafın dükkanları kapalı iken toplanacak kalabalık ile salgın riskinin arttırılmaması gerektiğini söyleyerek, toplumda siyaset yapan kişilerin toplumsal sorumluluğunun daha faza olduğuna dikkat çekti. Örnekbaş,  son günlerde kamuoyu gündemine gelen ve vatandaş tarafından tepki ile karşılanan kalabalık Ak Parti kongrelerinin bir benzerinin Bolu’da yaşanmaması gerektiğini söyledi ve Ak Parti yöneticilerine uyarıda bulundu. NEDEN ESNAFIMIZ KİLİT ALTINDA? Örnekbaş açıklamasında “Ak Parti tarafından çeşitli illerde kalabalık olarak yapılan kongreler vatandaşımızın sağlığını riske atmaktadır. Ak Parti Genel Başkanı sıfatıyla kongrelere telekonferans ve canlı olarak katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşılaştığı kalabalık tablodan memnun olduğunu yüksek sesle söylemektedir. Partisinin Rize kongresine katılarak "Bakın bir kongre yapıyoruz, salgının olduğu bir dönemde kongre yapıyoruz ve Rize’de salon lebalep dolu" diyerek bu durumdan övgü ile bahsedebilmektedir. Erdoğan’ın tavrı anlaşılabilir bir durumda değildir. Madem ülkemizde kongre salonlarını hınca hınç dolduracak kadar normalleşme sürecine girilmiştir, o zaman neden esnafımız kilit altında tutulmaktadır? Her gün ekmek parasını çıkartabilmek için kara kara düşünen esnafımızın günahı nedir? AYNI HATAYI TEKRAR ETMEYİN Yarın Ak Parti il kongresi gerçekleştirilecektir. Bu kongrede yeni bir arkadaşımız göreve gelecektir. Kendisine şimdiden başarılar dilerim. Benim Bolu’da yaşayan bir Bolulu olarak isteğim yarın yapılacak olan kongrenin organizasyonunu yönetecek olan yönetim kurulu üyelerine ve parti yetkililerine sesleniyorum: gelin siz daha evvel ülke genelinde yapılan hatayı tekrar etmeyin. Bolu’da yaşayan insanımızın sağlığını riske atmayın. Kongre salonunu pandemi kurallarına uygun şekilde gerçekleştirin. Siyasetçilerin, toplumun sözcülüğünü yapan kişilerin sosyal sorumlulukları daha fazladır. Bu hassasiyete uygun bir davranış sergilenmesini umut ediyorum” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.