04 Aralık 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 187.518
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 32.381
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 187
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.190
Siyaset

Örnekbaş: ‘Saraylıların’ tahammül edememesini gayet iyi anlıyoruz

İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, Akşener’in Bolu ziyareti sonrası iktidar kanadı tarafından yapılan kulisleri değerlendirerek, “Partimize olan ilgi, sarayın sırtından geçinenlerin ve saray soytarılarının işine gelmemektedir” dedi. İYİ..

Örnekbaş: ‘Saraylıların’ tahammül edememesini gayet iyi anlıyoruz
banner

mntyapi

İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, Akşener’in Bolu ziyareti sonrası iktidar kanadı tarafından yapılan kulisleri değerlendirerek, “Partimize olan ilgi, sarayın sırtından geçinenlerin ve saray soytarılarının işine gelmemektedir” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Bolu ziyaretinde vatandaşın gösterdiği ilgiyi çarpıtmaya çalışan kişiler olduğunu söyleyerek bu söylemlere sert dille cevap verdi. Örnekbaş “Partimize milletimizin gösterdiği ilgiye ‘Saraylıların’ tahammül edememesini gayet iyi anlıyoruz. Vatandaşımızın partimize olan ilgisi ve çözüm arayışı, sarayın sırtından geçinenlerin ve saray soytarılarının işine gelmemektedir” dedi.

PARTİMİZ “KRAL ÇIPLAK” DEMEKTEDİR

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Bolu ziyaretinde vatandaşın gösterdiği ilgiyi çarpıtmaya çalışan kişiler olduğunu belirterek “Türkiye’nin gerçeğini ana sorunlarını konuşmak, çare aramak ve çözüm bulmak için bu ülkenin cesur insanlarının başlattığı siyasi hareket, toplumsal desteğini yakalamıştır. İYİ Parti ülke siyasetinde doğru yolda ilerlemektedir. Bu güne kadar partimizin ilerleyişinin önüne taş koymak isteyenler, başarılı olamamışlardır ve bundan sonra olamayacaklardır.  İYİ Parti vatandaşımızın bu gün hayatında yakıcı olarak hissettiği ana sorunlar üzerine durmaktadır. İYİ Parti evinde tenceresi kaynamayan kadının derdini, beş parasız kalan emeklinin halini, işsiz kalmış, çaresiz kalmış babaların içler acısı durumunu, atanamayan öğretmeni, okuyamayan öğrenciyi, anası ağlatılan halkın içinde yaşadığı ekonomik şartları yüksek sesle ifade etmektedir. Partimiz, damat bakana emanet edilen ve artık kendilerinin bile inanmadığı iflas etmiş ekonomik tabloları “Kral çıplak” diyerek bütün gerçekliği ile gözler önüne sermektedir. Sefaletin eşiğine gelen Türkiye gerçeğinin kurtuluş reçetesinin, sarayına çekilip ayrı bir dünyada, parelel evrende yaşayan ve vatandaşından haberi olmayanın ve çevresindekilerin israf politikalarından uzaklaşarak mümkün olabileceğini net bir şekilde söylemektedir.

BU ÜLKENİN GERÇEKLERİNİ SÖYLEYECEĞİMİZE KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN

Kamu ihalelerini yandaşlarına verip haksız rant sağlayanların, Türkiye gerçeğini gereksiz taraflaşmalar yaratarak suni gündemlerle oyalayan yandaş basının ve partimize halkımızın gösterdiği ilgiden rahatsız olanların sıkıntısını anlıyoruz. Türkiye tarihinde bir ilk olarak Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendi tarafından Türkiye genelinde genel başkanlık düzeyinde başlatılan ziyaretlerde, Türkiye gerçeği açık seçik görülmektedir. Bu durumun bir benzeri de Sayın Genel Başkanımızın Bolu ziyaretinde yaşanmıştır. Sayın Akşener’e Bolulu vatandaşımızın gösterdiği ilgiye kimi kişiler tahammül gösterememektedir. Para elden gidiyor, rant elden gidiyor diyerek bu insanların veryansın etmeleri bizim için gayet normaldir. Verdikleri tepki doğaldır. Bu sebeple partimize milletimizin gösterdiği ilgiye ‘Saraylıların’ tahammül edememesini gayet iyi anlıyoruz. Vatandaşımızın partimize olan ilgisi ve çözüm arayışı, sarayın sırtından geçinenlerin ve saray soytarılarının işine gelmemektedir. Onlar kendi menfaatlerini düşünmektedirler ve elbette halktan yana olmayacaklardır. Onlar Malatya’da “İşsiziz. Evimize ekmek götüremiyoruz” diyen vatandaşına “Abartmayın, keyif çayı için” diyenlerin yanında olacaklardır. Tersine dönmüş ekonomik tabloda “Senin dolarla ne işin var?” diye dalga geçenlerin yanında olacaklardır. Bizler evine ekmek götürmeyen insanımızdan, her gün açtığı işyerini siftahsız kapatan esnaftan, işsiz evladını düşünmekten saçı ağaran anadan, atanamayan öğretmenden, intiharın eşiğine gelen babadan, bu memleketin gerçek sahipleri olan vatandaşımızdan yana olacağız. Bu sebeple iyi bilinmelidir ki, çıktığımız yolda ne türlü bir zorlukla karşılaşırsak karşılaşalım, sonuna kadar, nefesimiz yettiği yere kadar, bu ülkenin gerçeklerini söyleyeceğimize kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL