28 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 171.113
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.845
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 177
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 3.845
Siyaset

Örnekbaş: Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır

İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş,  Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözünü hatırlattı. İYİ Parti..

Örnekbaş: Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır
mntyapi banner

İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş,  Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözünü hatırlattı.

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

Cumhuriyet Bayramı bu ülkenin kuruluş harcıdır, mayasıdır. Cumhuriyet millet iradesine dayalı meclis anlayışı ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından en zorlu dönemlerde inşa edilmiş, kurulmuş, çetin dönemlerden geçerek zorlu demokrasi sınavları vermiştir. Tarihin dünden bu güne bize öğrettiği net bir gerçek varsa oda cumhuriyet değerleri ancak millet iradesine emanet edildiğinde varlık bulmaktadır. Cumhuriyet değerlerini elinde oyuncak etmeye çalışanlar, onun manasının içini boşaltmak için uğraşanlar, bütün çabalarına rağmen amaçlarına ulaşmamışlardır ve ulaşamayacaklardır. Cumhuriyetimize ait değerler bu ülke insanının kırmızıçizgisidir. Bu yıl 97. Yıl dönümünü kutladığımız ancak pandemi koşulları sebebiyle coşkusuna erişemediğimiz Cumhuriyet Bayramımızın ilerleyen yıllarda çok daha coşkulu ve çok daha farkında olarak yaşayacağımızdan eminiz. Bu kutsal emanete sonuna kadar sahip çıkacağımızı Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır” veciz sözü ile hatırlatır, bu emanete büyük Türk milletinin her zaman sahip çıkacağından kimsenin şüphesi olmayacağının bilinmesini isteriz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; tüm hemşerilerimizin ve tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

 

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL