Özcan: CHP'den beni kimse atamaz...

CHP'nin parti politikası ile ters düşen söylemlerinin halkta karşılığı olan söylemler olduğunu belirten Bolu Belediye Başkanı Özcan, SHP'de siyasete başlamasına rağmen CHP'de doğup, CHP'de siyasete başladığını söyleyerek "Beni kimse partiden atamaz, ben partinin bel kemiğiyim" dedi.

Özcan: CHP'den beni kimse atamaz...
3 Eylül 2021

CHP’ye karşı olan muhalif çıkışlarının halkta karşılığı olan çıkışlar olduğunu söyleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partiden kendisini kimsenin atamayacağını ve kendisinin partinin bel kemiği olduğunu ifade etti.

Katıldığı sosyal medya programında kendisine sorulan soruları yanıtlayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partisi ile zaman zaman ters düşmesinin bazı kişiler tarafından kendisini partiden attırmak için yapıldığının söylendiğini belirtti.

Siyasete SHP'de başlayan ancak CHP'de doğup, CHP'de siyasete başladığını söyleyen Özcan CHP ile zaman zaman ters düşmelerinin başka bir partiye katılmak için yapılmış çıkışlar olmadığını belirtti. Özcan, “Bana, ‘Sen parti yönetimini eleştiriyorsun partiden kendini attırıp Muharrem İnce’ye veya başka bir yere mi katılmak istiyorsun’ diyorlar. Hayır beni kimse partiden atamaz, ben partinin bel kemiğiyim. Parti tabanının yüzde 90’ının düşüncelerini temsil ediyorum. Beni bu partiden atsalar da ben Sayın İnce’nin partisine ya da başka bir partiye katılmayı düşünmüyorum. CHP’li olarak doğdum, CHP’de siyasete başladım, siyaseti CHP’de bırakmak istiyorum, CHP’li olarak da ölmek istiyorum. Değişik arayışlara giren biri değilim. Beni Genel Merkez de iyi tanır. Ben İnce ile yol yürüyecek olsaydım en başından itibaren yürürdüm” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.