Özcan, Cumhurbaşkanı adayı mı olacak?

Bolu AK Parti Milletvekili Aydın, Özcan'ın sığınmacılara yönelik yaptığı açıklamaları şov maksatlı yaptığını söyleyerek aldığı duyuma göre Özcan'ın kendi partilileri içinde Kılıçdaroğlu'nu ekarte ederek cumhurbaşkanı adayı olmak istediğini söyledi. Aydın, “Çünkü bu şovun seçilmiş bir belediye başkanı olarak hiçbir icraat yapmayıp sürekli böyle polemiklerle gündeme gelmesinin başka hiçbir sebebi olabileceğini düşünmüyoruz” dedi.

Özcan, Cumhurbaşkanı adayı mı olacak?
28 Temmuz 2021

Sığınmacılara, Bolu’dan gitmeleri için 10 kat fazla zamla belediye hizmeti vereceklerini söyleyerek Türkiye gündemine oturan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan cumhurbaşkanı adayı mı olmak istiyor?

AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın aldığı duyumu, İnterbolutv ziyaretinde paylaştı. Aydın, “Şov yapmak amaçlı Bolu Belediye Başkanı olduğunu unutup kendisinin hala milletvekili olduğunu zanneden ve o minvalde hareket eden hatta şuanda acaba Kılıçdaroğlu’nu bypass edip kendisi mi cumhurbaşkanı adayı olmak istiyor şeklinde kendi içlerinden gelen bir söylem de var. Acaba bunu mu algılatmaya çalışıyor? Çünkü bu şovun seçilmiş bir belediye başkanı olarak hiçbir icraat yapmayıp sürekli böyle polemiklerle gündeme gelmesinin başka hiçbir sebebi olabileceğini düşünmüyoruz. Dolayısıyla biz Bolulu vatandaşlar olarak kendisini belediye başkanı olarak görev yapmaya davet ediyoruz” dedi.

Sığınmacıların yüz kızartıcı suçlar sonrası sınır dışı edildiklerini söyleyen Aydın, suç oranlarının abartıldığı kadar olmadığını belirtti. Aydın, “Bolu’da şuan zaten hepsi tespitte sığınmacıların, yabancı uyrukluların sayısı. Hepsi toplam 4 bin civarında. Bolu merkezde bu sayı 2 bin civarında. Bahsedilen bir suça katılma durumu söz konusu biz bunu da takip ediyoruz, emniyet de takip ediyor ancak suça katılma oranları yok denecek kadar az sayıda. Var olan suçlar kendi aralarındaki münakaşalardan kaynaklanıyor. Dolayısıyla bunu sanki Belediye Başkanı belli bir suça doğru yöneltiyor insanları ya da onunla itham ediyor ancak bu suça karıştıklarına dair hiçbir sayısal veri söz konusu değil. Çoğunlukla kendi aralarındaki münakaşalardan kaynaklanan durumlar söz konusu. Kaldı ki bunların sığınmacıların böyle bir suça karışmaları söz konusu olursa bunlar zaten sınır dışı ediliyorlar. Bu da takip altında. Kendisi de söyledi onlara bir tas çorba vermeyeceğim, sularını zamlı vereceğim diyor ama Bolu’da kendi öz kaynaklarımızdan verilen yardım da bu kişilere 6 bin 100 TL. Bu yardımın da belli şartları var AB bütçesinden veriliyor” diye konuştu. 

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

1 yorum yapılmış

  • İbrahim kıymaz (29 Temmuz 2021 - 16:03)
    Aday olmak herkesin hakkıdır,ancak Allah ömür verirse cb, Tayyip Erdoğan