Özcan hakkında MYK kararını verdi...

Ardı ardına tepki toplayan açıklamalarının ardından, ‘Ben CHP'nin bel kemiğiyim' diyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında CHP kararını verdi. MYK toplantısı sonrası verilen kararı CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak açıkladı.

Özcan hakkında MYK kararını verdi...
6 Eylül 2021

Son zamanlarda sığınmacılara yapılacak olan yüzde 10'luk zam kararı hakkındaki söylemleri ve sosyal medyada çocuk sahibi olmak isteyen Bolulu bir kadın vatandaş hakkındaki cinsiyetçi ve hakaret olarak değerlendirilen sözleri ile tepkileri üzerine toplayan Bolu belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında CHP kararını verdi. 

‘Ben CHP’nin bel kemiğiyim’ diyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkındaki kararı ise CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak açıkladı. Öztrak, Özcan'ın Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından uyarı talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini söyledi.

Tanju Özcan'ın tepki toplayan konuşmaları hakkında parti yöneticileri yaptıkları açıklamalarla söylemlerinin kabul edilemeyeceğini bildirmişlerdi. Özcan ise zaman zaman parti ile ters düşen çıkışları hakkında, bu açıklamaların partiden kendisini attırmak için yapmadığını ifade etmiş, ‘CHP’den beni kimse atamaz, ben partinin bel kemiğiyim' diye konuşmuştu.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.