01 Aralık 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 180.312
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 30.110
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 190
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.593
Bolu

Özcan törene neden geç kaldı?

Atatürk’ü anma törenine geç kalan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın neden geç kaldığına ilişkin Bolu Belediyesi’nden açıklama yapıldı. Açıklamada Özcan’ın, sağlık sorununa bağlı olarak ani gelişen insani bir durumdan dolayı yolda durmak zorunda kalmasından ötürü törene geç kaldığı belirtildi.

Özcan törene neden geç kaldı?
mntyapi banner

Resmi Bayramlarda ve Atatürk’ün anıldığı programlarda yıllarca geç kalan ya da programlara katılmayan siyasileri eleştiren dönemin CHP Bolu Milletvekili şimdinin Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini kapadığı 10 Kasım’da törene neden geç kaldığı açıklandı

Özcan, Anıt Park’ta düzenlenen törene yetişemeyince çelengi Zabıta Müdürü Fikret Er anıta koydu. Özcan’ın geçmişte hassasiyet göstererek özellikle resmi törenlere katılım gösterilmesini söylerken Atatürk’ün öldüğü dakikaya yetişememesi ve çelengi Zabıta Müdürü Er’in sunması da törene katılan partililer ve vatandaşlar tarafından eleştiriye tabi tutuldu.

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILARI AT YAYLASI’NDAKİ YÜRÜYÜŞE KATILDI

Konuya ilişkin yapılan haberler karşısında Bolu Belediyesi’nden yapılan açıklamada Özcan’ın programa neden geç kaldığı bildirildi. Açıklamada “Sayın Başkanımız saat 08.40’da başlayan tören için evinden çıktıktan hemen sonra yaşadığı sağlık sorununa bağlı olarak ani gelişen insani bir durumdan dolayı yolda durmak zorunda kalmış, bu nedenle törene sadece birkaç dakika gecikmeli gelmiştir. Yaşanılan kısa süreli gecikme nedeniyle Atatürk Anıtı huzuruna konulan belediyemizin çelengini, Belediye Başkan Yardımcılarımız da aynı saatte 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında At Yaylası’nda düzenlenen yürüyüşte olmaları sebebiyle, Zabıta Müdürümüz Fikret Er koymuştur. Başkanımız ise belediye çelenginin Atatürk Anıtı’na sunulmasının hemen ardından saniyeler sonra tören alanına gelerek, protokoldeki yerini almış ve tüm katılımcılarla birlikte programın devamı olan Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasında hazır bulunmuştur” denildi.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL