Özcan yeniden seçilir mi?

Bolu Belediye Başkanı Özcan'ın yerel seçimlerde yeniden kazanıp kazanamayacağına ilişkin sorulan soruya “Önemli olan Bolu'nun kazanması. Yarın ne olacağı bilinmez. Bolu benim kızım gibi ve Bolu hor kullanılıyor” diyen Eski Başkan Yılmaz, Özcan'ın il ve genel merkez yönetimiyle arasının çok zayıfladığını belirterek, “Kazım Abi gibi bir İl Başkanı'nın yanında çalışmak bir şereftir insana. Neden şereftir? Kazım Abi'nin senin altını oyup da kendisinin milletvekili olmak gibi bir niyeti var mı? Belediye Başkanı olmak niyeti var mı? Eee, yoksa onun hayır duasını almak bile bir belediye başkanı için, bir milletvekili için ne kadar büyük bir şans” dedi.

Özcan yeniden seçilir mi?
14 Mart 2022

“BOLU HOR KULLANILIYOR”

Bolu Belediyesi Eski Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın icraatlarını değerlendirdi. Bolu’nun kızı gibi olduğunu söyleyen Yılmaz, ilk yerel seçimlerde Özcan’ın yeniden kazanıp kazanamayacağını “Önemli olan Bolu’nun kazanması. Bolu benim ömrümün yarısını verdiğim bir coğrafya. Bolu benim kızım gibi. Bolu şuan hor kullanılıyor. Beni üzen bu. Kendi kızının hor kullanıldığını görmekten rahatsızlık duyma durumundayım. İlk sene benimle ve benim ekibimin kötü olduğunu söyleyebilirsin, bu doğaldır. Ben uğraşmadım ama ben geldiğimde benden önceki yapıyla hiç uğraşmadım. Bunlar hafifliklerdir. Genelde herkes yaptığı için doğal karşılanabilir.

“ALDIĞI DESTEK YÜZDE 90’DAN YÜZDE 30’A DÜŞTÜ”

Şuan artık 1 sene kaldı. 1 sene sonra seçim sürecine giriyorsun. Hala eğer bunlarla uğraşıyorsan sen ne yapacaksın o zaman, Bolu ne kazanacak bundan. Eğer bizim ekibimiz, Alaaddin Yılmaz’ın ekibi değil hiçbiri siyasi olmayan Bolu’nun akil ekibi, o hiç dokunmasa Bolu çok daha farklı noktalara gelebilirdi. Ama o akil heyet de çoğu CHP kökenli olmasına rağmen onu dinleyemeyebilirler. Ama hala o ekiple ben görüşüyorum. Her kandilde büyük olanları ararım. Bunlar Bolu için önemli insanlardır. Mevcut o yapıyla devam etse krallar gibi devam eder. Ama sen o yapıyı bozuyorsun. 

“YARIN NE OLACAĞI BİLİNMEZ”

Dün belediyedeki yüzde 90’ın desteğini alabilecek pozisyondayken şuan herhalde yüzde 30’unun anca alıyorsun. Yarın ne olacağını kimse bilmez. Yarın kimlerin önünü açar kimlerin kapatır kimse bilemez. İnşallah Bolu kazanır çünkü dünya kimseye baki değil” şeklinde yorumladı.

KAZIM ABİ ALTINI OYMAYA ÇALIŞMAYAN BİR İL BAŞKANI”

Özcan’ın il yönetimi ve genel merkezle arasının açıldığına dikkat çeken Yılmaz, “Öyle bir şahıs ki Genel Merkezi ile irtibatlarını çok zayıflatmış. İl yönetimiyle hiç irtibatı yok. Bolu’daki insanları da çok düşündüğünü sanmıyorum. Hep şova yönelik hareketler ve reklama yönelik hareketler ve nereye oynadığı belli değil. Tamam da bu oyunu bir de Bolu’ya oyna Bolu kazansın sen Belediye Başkanısın. Söylediklerinin hiç bir tanesinden Bolu’nun kazancı yok, kendi reklamını yapıyorsun. Türkiye’de herkes seni tanıyor da Bolu bundan ne istifade ediyor, kendi partin bundan ne istifade ediyor? Bolu’daki CHP yönetimi olarak düşünün. 

“KAZIM ABİ'YLE ÇALIŞMAK ŞEREFTİR”

Kazım Abi gibi bir İl Başkanı’nın yanında çalışmak bir şereftir insana. Neden şereftir? Kazım Abi’nin senin altını oyup da kendisinin milletvekili olmak gibi bir niyeti var mı? Belediye Başkanı olmak niyeti var mı? Eee, yoksa onun hayır duasını almak bile bir belediye başkanı için, bir milletvekili için ne kadar büyük bir şans bu. Böyle bir şansa bile sahip çıkamayacak ve onunla irtibatını kesecek kadar yaramaz bir çocuk olma durumunda değilsin. Ben şunu söylüyorum. Akşamdan kalma, boş teneke gürültüsü yapmamak lazım” diye konuştu. 

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.