23 Ocak 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 152.758
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.856
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 144
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.811
Bolu Siyaset

Özdemir: İttifakla ipleri koparmadık

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Şen’in istifası ve İYİ Parti Bolu yönetimi ile yaşananlar hakkında, Başkan Özcan’ın Ankara’da olması nedeniyle Belediye Başkan Yardımcısı Özdemir basına açıklama yaptı. Özdemir, Şen’le Özcan’ın ilkesel anlamda bir anlaşmazlığı olduğunu belirterek ittifakta iplerin kopmadığını kaydetti.

Özdemir: İttifakla ipleri koparmadık
mntyapi

Günlerdir Bolu gündeminde konuşulan Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Mansur Şen’in istifası ve İYİ Parti yönetimi ile yaşanan gerginlik hakkında, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Ankara’da olması nedeniyle Bolu Belediye Başkan Yardımcısı, Başkanlık Sözcüsü Rasim Özdemir açıklama yaptı.

Basına konuşan Özdemir, Şen ile İmar konularında görüş ayrılığı söz konusu olmadığını belirterek “İmar Müdürlüğü’nün başındaki tek isim Sayın Mansur Şen’di. Belediye Başkanımızın bu konularla ilgili Şen’e bir talimatı, ricası ya da yaptırımı yoktur.  Sayın Şen’le başkanımızın ilkesel anlamda bir anlaşmazlığı söz konusu olmuştur. Sayın İYİ Parti yöneticileri ile görüşülmüş çok değerli Ahmet Yılmaz’la başkanımız daha uyumlu çalışabileceğini söylemiş. Ne yazık ki İYİ Partili yöneticiler Ahmet Yılmaz’ı Belediye Başkan Yardımcısı olarak görmek istememişlerdir” dedi.

“İMZALAR BİRİKTİ, İŞLER AKSADI”

Şen’in sorumluluğunda olan İmar Müdürlüğü’nde evrak imzalarının biriktiğini ve işlem yapılamadığı için işlerin aksadığını belirten Özdemir “İYİ Partili yöneticilerin Ahmet Yılmaz’ı istememesinin ardından süreç çıkmaza girmiştir. İmardaki evrak ve imzalar birikmişti işlerin yürüyememe durumuna gelmesi sonucu Sayın Özcan, İYİ Parti İl Başkanını  bilgilendirerek çok değerli İl Genel Meclis Üyesi Asuman Şentürk Tekin’i Belediye Başkan Yardımcısı olarak atamıştır. Şen’le 2 yıl boyunca imar konusunda herhangi bir anlaşmazlık olmamıştır” diye konuştu.

“İTTİFAKLA İPLERİN KOPMASI SÖZ KONUSU DEĞİL”

İttifakla ilgili yaptığı açıklamada iplerin kopmadığını, Özcan’ın il dışına çıktığında vekil olarak yerine Ahmet Yılmaz’ı atadığını söyleyen Özdemir, “Buranın Belediye Başkanı Sayın Tanju Özcan’dır. Uyumlu çalışabileceği kişileri istemesi en doğal hakkıdır. Ahmet Yılmaz’da İYİ Partilidir. Bir partinin kendi evlatlarını ayırt etmemesi lazım. Bizce öyle. Başkanımız Sayın Ahmet Yılmaz’la çalışmak istediğini söylemiştir. İttifakla ipleri kopardığımız yönündeki iddialar söz konusu değildir, sadece bir görüş ayrılığı vardır. Siyasette her gün fikir ayrılıkları vardır. Başkanımız yarın öbür gün yine kendileriyle bir araya gelir şehir için ne adım atılması gerekiyorsa atılır” dedi.

“RANTLA ANILMADIK, ANILMAYACAĞIZ”

Belediye’de 45 gündür görev yapan müfettişlerin hiçbir şaibeli karar bulmadıklarını söyleyen Özdemir, belediyenin şuana kadar rant ile anılmadığını, bundan sonra da anılmayacağını belirtti. Özdemir, “Bize herhangi bir çamur atılmasın diye denetim komisyonu başkanını muhalefetten seçeceğimizi söyledik. Göreve gelince de AK Partili meclis üyemizi denetim komisyonu başkanı yaptık. Denetim komisyonu başkanımız bütün birimleri tek tek inceledi. Bu incelediği müdürlükler arasında İmar Müdürlüğü de var. Yapılan denetimin ardından bir tane bile şaibeli karar bulunamadı. Biz göreve geldiğimizden sonra belediyenin beşinci katı müfettişlere ayrıldı. Biz geldiğimizden bu yana müfettişlerimiz bizi inceliyor. Müfettişlerimiz denetimlerden sonra hiç biri şekilde yazılı veya sözlü olarak bize bir uyarıda bulunmadı” diye konuştu.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol
semmakbolu

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL